Ne 27.5. 27. kolo KP mužů: TJ Lázně Bělohrad - SK Jičín 1:1 (0:1), PK 0:3

branka: Míka - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Šaroun, Řeháček, Ulvr, Veg - Míka, Nálevka - Kocourek (87. Mikolášek), Voldán (71. Chramovský - 90. Klaban), Sajdl (77. Odvárko) - Miler

Rozhodčí: Horský Leonard, ŽK 3 : 4, ČK 0 : 0, Diváci 220.

K zápasu jsme nastoupili jak jinak než s cílem bodovat, neboť jistotu setrvání v soutěži stále nemáme. Za úmorného vedra začala obě mužstva svižně. Již ve 2. po zaváhání domácí obrany míří střela Jičína nad branku. Ve 14. po rohu domácích střílí nad Odvárko. V 15. narazil míč Kocourek Nálevkovi a jeho rána se odráží od břevna těsně před brankovou čáru!! Ve 22. vyvezl míč Voldán, vysunul po pravé straně Kocourka, ten obešel obránce, ale jeho přihrávka před brankou spoluhráče bohužel nenašla. Ve 30. prověřil Šebestu střelou z 22m Nálevka. Ve 38. faulují před vápnem domácí, k TK se postavil Míka a střelou přes zeď do levého rohu dostává Jičín do vedení 0 : 1!! Ve 43. střílí nebezpečně nad Pušovu branku domácí hráč. V poslední minutě 1. poločasu zahrávají domácí 3 x roh, jičínská obrana i se štěstím šance odvrátila. Ve 2. poločase se obě mužstva snažila vstřelit branku, domácí hrozili hlavně nebezpečnými centry, Jičín hrozil brejky, ale bez brankového efektu. V 60. se dvakrát za sebou dostal před Šebestu Sajdl, ale branku nevstřelil!! V 64. řeší závar v jičínském vápně Puš, o 2. později střílí Loner těsně vedle. Domácí nás tlačí, neudržíme v předu míč a obrana řeší útoky jen s vypětím všech sil. V 76. střílí opět Loner z 20m nad branku. Obě mužstva sáhla k několika střídáním. Domácí nás zamkli na naší polovině a jejich tlak je korunován brankou po naší zbytečné chybě ve vápně v 91., kdy se k levé tyči trefil Horáček - 1 : 1!! Tímto výsledkem i utkání končí a tak si Jičín opět po týdnu zopakuje střelbu ze značky PK. Tam jsme nezaváhali, naopak domácí nedopravili za Puše ani jednu střelu a tak získáváme alespoň dva body. Co říci na závěr - opět ztrácíme vítězství v závěru utkání, v předu jsme nedokázali udržet míč, obrana byla potom stále pod tlakem. V sobotu přivítáme na našem hřišti mužstvo Chlumce nad Cidlinou.

Pohled trenéra Jeníka: Výhra za 2 body potěší, ale když dostanete vyrovnávací branku v 91., je škoda, že jsme neudrželi vedení 0 : 1 až do konce!! Nicméně, o vyrovnávací branku jsme si koledovali, protože po velkých šancích, které jsme trestuhodně zahodili, mohl být větší klid. Byli jsme až moc pasivní v bránění, směrem dopředu jsme nebyli schopni udržet míč a odlehčit tak obraně při udržení čistého konta. Chválím výkon trojice rozhodčích

28.05.2018 - 21:21:46 || kategorie muži A-zápasy