St 18.4. čtvrtfinále Poháru hejtmana KHK: TJ Tatran Hostinné - SK Jičín 3:3 (2:1), PK: 4:5

branky: Míka, Miler, Nálevka - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Šaroun, Jeník, Ulvr, Odvárko - Míka - Kocourek, Voldán (65. Mikolášek), Kanaval (76. Sajdl), Nálevka (80. Klaban) - Miler

Rozhodčí: Mlynář Michal, ŽK 2 : 2, ČK 0 : 0, Diváci: 80.

Branky: 36. Míka, 46. Miler, 73. Nálevka

Los čtvrtfinále Poháru hejtmana KHK nám přisoudil mužstvo Tatranu Hostinné, který bojuje v 1. A třídě o záchranu. To mohlo svádět k domněnce snadného utkání. Domácí začali namotivováni hned od začátku aktivně a dostávali se do šancí. Hned v 2. nesebral rozhodčí odvahu písknout penaltu proti domácím. Ti se nakonec přece jenom dostávají do vedení po naší chybě v obraně ve 20. Valáškem. Jako by to nestačilo, stejný hráč o dvě minuty později po další chybě zvyšuje na již 2 : 0!! Domácím „narostla" křídla, Jičín se těžko dostává do šancí a když už se nějaká naskytne, chybí přesnost a klid v zakončení. Ve 36. nakonec po akci po křídle snižuje Míka tvrdou střelou na 2 : 1!! Do konce poločasu mají obě mužstva šance, ale 1. poločas končí 2 : 1. Nástup do 2. poločasu nám vyšel a hned ve 46. vyrovnává Miler na 2 : 2!! Obě mužstva chtějí strhnout vítězství na svoji stranu, ale zakončení je oboustranně nepřesné. V 73. nakonec Nálevka střelou k tyči strhává vedení na stranu Jičína - 3 : 2!! Unavení někteří domácí hráči již nemají dost sil, aby vůbec stáli na nohou a jednu chvíli hrajeme proti 8 domácím hráčům, když ostatní v bolesti a vyčerpání polehávají po hřišti. Chceme přidat pojišťující další branku, opak se stal ale pravdou a nekrytý Valeš na malém vápně celkem pohodlně vyrovnává v 88. na 3 : 3!! V 92. střídající Klaban zahodil velkou šanci, když sám ve vápně střílí nad a tak o postupujícím musí rozhodnou střely ze značky PK. I v těch zpočátku taháme za kratší provaz, nakonec ale po sedmi sériích vítězíme 4 : 5 a postupujeme do semifinále.

Pozápasové hodnocení trenéra Jeníka: Zápas se nám moc nepovedl a nevyvíjel se vůbec dobře. Naše jarní bolest v podobě špatné defenzivy měla pokračování a i některé naše neproměněné velké gólové šance nám na herní pohodě nepřidaly. Nakonec nás může těšit jen postup na penalty!!

19.04.2018 - 17:01:55 || kategorie muži A-zápasy