Ne 25.3. 18. kolo KP mužů: Vrchlabí - SK Jičín 3:2 (3:0)

branky: Ulvr 2 - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Šaroun, Jeník, Řeháček, Odvárko (46. Sajdl) - Ulvr, Bucek (46. Kanaval) - Kocourek, Voldán, Nálevka - Haken T. (77. Klaban)

Rozhodčí: Martínek Miroslav ŽK 5 : 4, ČK 0 : 0, Diváci 225.

Do zápasu se sestupem ohroženým soupeřem jsme šli s cílem získat zpět 3 body ztracené doma porážkou s Libčanami 0 : 2 před týdnem, které naopak domácí stejným výsledkem před dvěma týdny porazili. Domácí začali aktivně a již v 6. po nedůslednosti v obraně faulujeme těsně ve vápně domácího hráče a následuje PK. Ten však Puš letos ve svém prvním utkání s pomocí tyče zlikvidoval. Nám to bohužel ke klidu nepomohlo, ale ani domácí nepřestali s aktivní hrou. Ve 12. se mezi obránci prodral do vápna Nálevka, jeho zblokovaná střela letí vedle. V 19. si na centr ze 30m naskočil nekrytý Mejsnar a hlavou do protipohybu Puše uklidil míč k levé tyči - 1 : 0!! O 5 minut později se ve 100% šanci ocitl domácí Matěják, naštěstí netrefil branku! Ve 27. vyrobila jičínská obranu hrubku, kterou ani včasným vyběhnutím nevyřešil Puš a domácí zvyšují Finkem na 2 : 0!! Hra se odvíjí především na naší polovině, domácí jsou aktivnější, naše nakopávané míče nemají šanci na úspěch. Ve 31. zahrozil Jičín, brankář vyráží na roh. Ve 33. odkopává domácí obránce se štěstím těsně nad vlastní branku!! Další úder zasadili domácí špatně hrajícím Jičíňákům ve 37., kdy po nakrátko zahraném rohu si na míč naběhl autor první branky Mejsnar a ze stejného místa na malém vápně zvyšuje na 3 : 0! Domácí hrají tvrdě, některé jejich zákroky rozhodčí Martínek asi nechce vidět!! Do 2. poločasu jsme vystřídali dva hráče se snahou o korekci výsledku. To se daří již ve 48. po úniku Kocourka, jehož centr dopravuje do branky nabíhající kapitán Ulvr 3 : 1!! Jičín se zlepšil, domácí již nejsou tak aktivní, ale naše útoky postrádají lepší finální řešení. V 64. končí nadějná akce Jičína střelou Kocourka nad!! V 78. zahrozili hlavičkou i domácí. V 80. po Sajdlově přihrávce snižuje opět Ulvr na 3 : 2!! Do konce utkání už domácí „nenápadným" zdržováním s přispěním „nenápadné" pomoci rozhodčího těsné vítězství uhájili a získali pro ně cenné body, naše ztráta mrzí zejména za první poločas, ve kterém jsme totálně propadli a zlepšená hra ve 2. poločase stačila pouze na korekci výsledku. Za týden zajíždíme opět „ven" do Hořic a potřebujeme bodovat!!

Pohled trenéra Jeníka: Dnes jsme si zápas prohráli sami svým výkonem a hlavně hrubými individuálními chybami v 1. poločase, po kterých domácí snadno skórovali. Po přestávce jsme však zabojovali, naše hra se po prostřídání zvedla a zápas jsme zdramatizovali dvěma góly, domácí však všemi možnými prostředky výhru ubránili i díky dobře naladěnému hlavnímu rozhodčímu!

25.03.2018 - 21:20:06 || kategorie muži A-zápasy