So 17.3. 17. kolo KP mužů: SK Jičín - Libčany 0:2 (0:0)

referát ze zápasu

Sestava: Mauer - Šaroun, Jeník, Řeháček, Odvárko – Nálevka, Ulvr – Kocourek, Míka (77. Orendáš), Sajdl – Haken T. (70. Klaban)

Rozhodčí: Vítek Pavel ŽK 1 : 0, ČK 0 : 0, Diváci 70.

Již v minulém vítězném zápase v N. M. nad Metují jsme nebyli ani zdaleka kompletní, tak k dnešnímu utkání přibyli na marodku ještě Veg, Mészáros a Voldán. Za zimního větrného počasí začala obě mužstva svižně, v 7. likviduje hostující brankář nadějný centr Jičína do vápna. O tři minuty později končí rohový kop Libčan na břevně Mauerovy branky. Mezi 15. a 20. nás hosté přitlačili na naši polovinu, ale branku vážně neohrozili. Ve 22. střílí těsně vedle branky z 20 m kapitán Ulvr. Ve 30. Kocourkův průnik po pravé straně likviduje brankář Tošovský. Ve 38. střílí ve vápně tvrdě Kocourek, bohužel doprostřed branky, kde čekal brankář. Do 2. poločasu jsme šli s cílem dále bojovat a snažit se využít nějakou šanci ke vstřelení branky. Bohužel, v 50. končí nepovedený centr - kop z leva u pravé tyče Mauerovi branky a tak jdou hosté do vedení 0 : 1!! Jičín celkem dobře brání, do vyložených šancí se soupeř nedostává, bohužel ale ani Jičín se do větších šancí nedostává. V 75. se vápně nejlépe zorientoval střídající Mokrý a pojistil vedení hostů na 0:2!! Závěrečnou čtvrthodinu si zkušenější a fotbalovější hosté i s pomocí několika střídání ohlídali a odvážejí si 3 body. Pro nás domácí ztráta, ale soupeř byl herně lepší a náš oslabený tým soupeře nedokázal překonat, hlavní rozdíl byl v útočné fázi. Příští utkání sehrajeme o víkendu ve Vrchlabí.

Pohled trenéra Jeníka: Přesto, že hosté byli fotbalovější a herně lepší, do vyložených šancí se nedostávali a tak o výsledku rozhodl pro nás dost laciný gól na 0:1. Bohužel, potřebnou kvalitu v útočné fázi pro vyrovnání nebo vytvoření šance jsme neměli, hosté naopak ano, přidali druhý gól a zaslouženě dovedli zápas do vítězného konce!