So 10.3. 16. kolo KP mužů: Nové Město nad Metují - SK Jičín 0:2 (0:1)

branky: Ulvr, Kocourek - referát ze zápasu

Sestava: Mauer - Šaroun, Jeník, Ulvr, Bucek (74. Odvárko) - Míka, Nálevka - Kocourek, Miler, Veg - Mészáros (81. Voldán)

Rozhodčí: Beránek David, ŽK 1 : 5, ČK 0 : 1, Diváci 50

Branky: 23. Ulvr (PK), 90. Kocourek

K zápasu s aktuálně posledním týmem tabulky jsme odjížděli se smíšenými pocity. Poslední přípravné utkání jsme odehráli před 3 TÝDNY, NEBOŤ JSME Z DŮVODU CHŘIPKOVÉ EPIDEMIE, ZRANĚNÍ A PRACOVNÍCH POVINNOSTÍ NEBYLI SCHOPNI DÁT DOHROMADY 11 HRÁČŮ. Soupeř se určitě rovněž pokusí soutěž zachránit, navíc na jeho lavičku nastoupil „bouřlivák" Petřík, známý z působení v Dobrušce. Za příjemného počasí začala obě mužstva bojovně. Ve 3. zahrozili zleva domácí, střela ale skončila vedle branky. Velkou šanci měl Jičín ve 12., kdy Miler ve vápně vyslal do šance Vega, jeho střela z úhlu branku netrefila. Ve 23. pronikl do vápna Miler, kterého domácí obránce zastavil nedovoleně a nařízenou penaltu kapitán Ulvr proměnil ve vedoucí branku na 0 : 1!! Jičín i nadále hraje aktivně, branka ale nepřichází, neboť chybí klid a přehled v pokutovém území domácích. Ve 31. končí brejk domácích střelou těsně vedle Mauerovy branky. Ve 40. se roh domácích „otřel" o břevno jičínské branky!! Do 2. poločasu jsme nastoupili s cílem pojistit výsledek druhou brankou a v klidu dohrát utkání. Opak byl ale pravdou - Jičín přestal nepochopitelně hrát a domácí nás prakticky celý poločas tlačili. Hra se i přitvrdila. Ž toho pramenila i situace ze 78., kdy již „žlutý" Miler zajel před lavičkami do souboje nedovoleně a musel se jít po domluvě rozhodčích předčasně sprchovat, navíc si poranil kotník!! Jičínská obrana ale i v 10 pracovala spolehlivě, někdy pomohlo i štěstíčko, jako těsně před koncem, kdy dalekonosná tečovaná střela domácích skončila na břevně jistého Mauera v jičínské brance. Tečku za utkáním udělal v nastavení střídající Voldán, který vybídl k šanci ve vápně Kocourka, který upravil z úhlu na konečných 0 : 2!! I když jsme porazili poslední mužstvo tabulky, výhra se nerodila lehce a po již popsaných problémech v přípravě je velmi cenná!!! Za týden přivítáme na našem stadionu čtvrtý tým tabulky SK Libčany.

Pohled trenéra Jeníka: Pro nás velmi cenná výhra, v 1. poločase jsem byl s naší hrou spokojen, škoda, že jsme nedali o branku více, šance na to byly. 2. poločas nás však dostali domácí pod velký tlak, ale díky zodpovědné obranné hře celého týmu jsme neinkasovali a v 90. jsme výhru potvrdili druhou brankou. Domácí tým ve mně zanechal velmi dobrý dojem a pokud budou pokračovat v těchto výkonech, určitě ještě neřekl v záchranářských bojích poslední slovo. I proto mně dnešní tři body velmi těší!!

11.03.2018 - 20:53:21 || kategorie muži A-zápasy