23.10. 12. kolo divize mužů SK Jičín - FK Náchod 2:0 (0:0)

branky: Topič, Pavlásek - refrát ze zápasu + foto

Euforie v Jičíně   To nikdo nečekal   Druhé mužstvo tabulky odjíždí s prázdnou    Znovu pod trenérskou dvojicí Roman Mikolášek, Jaroslav Matějka

V minulém týdnu po vzájemné dohodě ukončil trenérské působení u A mužstva Miroslav Racsko. Kormidelnického vesla se znovu ujala trenérská dvojice Mikolášek-Matějka. Tato změna asi pomohla všem. Na hře to bylo znát. Ne, že by výkon Jičína byl ideální, ale velmi dobrý. Porazit Náchod, druhé mužstvo tabulky, to se přece nestává každý den. Od první minuty bylo vidět, jak chce Jičín uspět. Snad z radosti, že jsou znovu u kormidla Mikolášek s Matějkou. Už v sedmé minutě měl jasnou loženku Řeháček. Hlavou z bezprostřední blízkosti po rohu Votrubce dával nad. Náchod nezaostával. Prokazoval fotbalovou vyspělost, ale také nic víc. Účinné zakončení mu chybělo. V 11. min. po levé straně učebnicově unikl náchodský Petr, jeho střílený centr málem skončil vlastní brankou. Ve 22.min. unikl Mikolášek, našel Topiče, ten ale neusměrnil. Hosté hodně spoléhali na standardní situace. Především rohy měli propracované (kopali jich za celé utkání 13!) a vždy z nich hrozilo nebezpečí. Zvláště ve 23.min., kdy po šanci Grosse zázračně zachraňoval Puš. Ve 26.min. střílel po zemi k tyči Matějka, brankář Kobos byl připraven. V poslední čtvrthodině prvního dějství měli dvě dobré příležitosti hostující Hubka a Petr, skóre se ale neměnilo. Druhý poločas začali svižněji domácí. Ve 48. min. vysunul Matějka přesným pasem po levé straně nabíhajícího Topiče (v sobotu jeden z nejlepších), ten utekl všem a mazácky zavěsil. 1:0 pro domácí. To čekal málokdo. Od tohoto momentu postupně utkání gradovalo. Kvalitní soupeř chtěl alespoň vyrovnat, domácí dřeli o vytoužené body. V 53.min. Matějka proháčkoval mezi několika hráči, vystřelil, Kobos byl znovu na místě. V 58.min. po centru Malého dával znovu Matějka hlavou těsně nad. Hosté nezaostávali, ale celá obrana v čele s Pušem stále odolávala. Rozhodnutí přišlo v 79. min. Z trestného kopu z dálky se parádní bombou blýskl Pavlásek. Kobosovi proklouzl míč pod tělem a bylo to 2:0. V 87. min. měl ještě šanci Vích, jeho střelu Kobos likvidoval. Utkání končí za velké radosti všech jičíňáků. V dobrém zápase s kvalitním soupeřem zůstávají všechny body u Rumcajse.

S e s t a v a :  Puš - Malý, Macháček, Řeháček, Votrubec - Mikolášek, Matějka, Gaubmann, Pavlásek (81. Štěrba) - Vacek (70.Michálek), Topič (85. Vích).

Trenéři R.Mikolášek a J.Matějka, vedoucí mužstva  P.Bryscejn.

24.10.2010 - 19:29:00 || kategorie muži A-zápasy