So 4.11. 14.00 13. kolo KP mužů: FK Chlumec n. C. - SK Jičín 1:0 (1:0)

referát ze zápasu

Sestava: Puš - Krykorka (77.Šaroun), Jeník, Ulvr, Veg - Míka - Kocourek, Kanaval ((7.Sajdl, (84. Klaban)), Miler, Nálevka - Chramovský (46. Havel)

Rozhodčí : Svoboda Filip ŽK 1 : 4, ČK 0 : 0, Diváci 120.

Po třech vítězných zápasech jsme cestovali na hřiště do Chlumce, který se v tabulce pohybuje na naši úrovni ve středu tabulky. Na měkkém hřišti poznamenaném předzápasem dorostu začali hlavně domácí aktivně a Jičín mnohdy nestíhal. I přesto se ve 4. po TK a chybě stopera Kabeláče dostal do velké šance kapitán Ulvr, ale zády k brance gól z úhlu nedal. Vzápětí odstupuje zraněný Kanaval (třísla). V 10. podnikli domácí po naší chybě ve středu hřiště rychlý brejk po pravé straně a přízemní přihrávka před branku na nekrytého Hartmana je dostává do snadného vedení 1 : 0!! O 2 minuty později po akci opět zprava střílí domácí útočník ve 100% šanci vedle!! Domácí hrají tvrdě a rychle, jičínští hráči jsou všude pozdě a když už se zmocní míče, dlouho ho na svých kopačkách neudrží. Ve 27. ve vápně slabě střílí Kocourek. V těchto okamžicích jsou domácí lepší, Jičínu se nedaří dobře zahrát ani slibné standardky. Ve 35. nás podržel brankář Puš, když dvakrát dobře zasáhl proti nebezpečným střelám. Do 2. poločasu na hrotu nahradil Chramovského Havel. Obě mužstva bojují, někdy hru ovlivňuje terén. V 63. unikl Havel, přihrál na vápno Milerovi, jeho střela končí těsně nad. V 66. vyráží domácí brankář TK Míky. Na hřišti se s blížícím koncem začíná jiskřit, k čemuž přispěl svými oboustranně nepřesnými výroky i HR. Jičín se nevzdává, v 84. prodlužuje TK Puše střídající Klaban hlavou na Milera, ten ve velké šanci ve vápně prováhal správný okamžik pro střelu a nakonec „odevzdal" míč brankáři Kukalovi. Domácí tak uhájili těsné vítězství, Jičínu se zvlášť v 1. poločase nedařilo prakticky nic, ve 2. přišlo částečné zlepšení, ale „neplodnost" v útočné fázi Jičínu branku vstřelit neumožnila. Příští víkend hostíme 2. mužstvo tabulky Kostelec n. O., což bude poslední těžké utkání letos na domácí půdě.

Pohled trenéra Jeníka: Zápas jsme si prohráli sami tím, že jsme 1. poločas vyloženě prospali a prolajdačili, všude jsme byli pozdě, nebyli jsme schopni udržet jednou přihrávkou míč na svých kopačkách, navíc jsme domácím darovali gól!! Ve 2. poločase přišlo zlepšení, bohužel útočná fáze postrádala kvalitnější řešení, prakticky jsme vážně neohrozili domácího brankáře a tak odjíždíme zaslouženě s porážkou. Výkonem v 1. poločase jsem velmi zklamán.

04.11.2017 - 22:29:48 || kategorie muži A-zápasy