So 28.10. 12. kolo KP mužů: SK Jičín - Lázně Bělohrad 3:0 (3:0)

branky: Nálevka 2, Voldán - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Krykorka (68. Sajdl), Jeník, Ulvr, Veg - Míka - Kocourek (83. Šaroun), Miler, Voldán (63. Kanaval), Nálevka (74. Klaban) - Chramovský (66. Havel)

Rozhodčí : Šedivý Michal ŽK 1 : 3, ČK 0 : 1, Diváci 105.

Každý zápas se sousedem z Lázní Bělohrad má punc „derby" a je pro nás vždy těžký bez ohledu na postavení soupeře v tabulce. Nejinak tomu bylo i dnes na umělce a za umělého osvětlení ve 2. poločase. Zima a silný vítr stěžoval ovládání míče. Obě mužstva začala aktivně, hned ve 2. po rohu pálí zblízka Veg do tyče, která se ještě dlouho chvěla!! V 7. unikl po levé straně Chramovský a jeho střela opět orazítkovala levou tyč Turkovy branky. O minutu později „hasí" brejk hostů odkopem ve vápně kapitán Ulvr. Ve 13. unikl po levém křídle Veg a již potřetí trefuje tyč, ale odražený míč sledoval nabíhající Nálevka a ten střelou pod břevno konečně rozvlnil síť za Turkem - Jičín jde konečně do vedení 1 : 0!! Ve 23. vykulil míč Miler na vápno, střílející Nálevka ale pouze „sestřelil" spoluhráče Chramovského před brankou. Jičín dál tlačí, ve 26. přihrál Nálevka na vápno nabíhajícímu Voldánovi a ten po zemi k pravé tyči zvýšil na 2 : 0!! Ve 27. unikl po levé straně Nálevka a překonal vybíhajícího Turka a završil tak svůj dobrý výkon branou na 3 : 0!! Takový průběh určitě „zacloumal" psychikou hostů, ale i přesto se nevzdávají. Ve 41. si na přihrávku Kocourka od lajny naběhl Nálevka a z 5m trefuje brankářovi rukavice!! V poslední minutě se blýskl střelou z 22 metrů mířící do „vinglu! Berger, ale skok brankáře Puše míči do sítě zabránil. Druhý poločas pod umělým osvětlením se nesl v duchu bojovného utkání, na straně hostů začaly pracovat emoce na hřišti i na lavičce, výsledkem toho byla ČK Lánského v závěru utkání. Jičín se zaměřil na defenzívu s uhráním nuly vzadu. To se nakonec podařilo a tak 3 body zůstávají na domácí umělce. Příští zápas čeká mužstvo v Chlumci nad Cidlinou.

Pohled trenéra Jeníka: O výsledku a výhře jsme rozhodli během prvních 27 minut, kdy jsme vstřelili 3 branky a 3x orazítkovali tyč Turkovy branky, což nám ulehčilo situaci, protože jsme čekali podstatně těžší zápas. Potom jsme se zaměřili především na defenzivu a neinkasovat gól, což se nám nakonec podařilo a v klidu jsme dovedli zápas do vítězného konce. Dobře a bez problémů zvládla zápas i trojice rozhodčích.

29.10.2017 - 21:15:13 || kategorie muži A-zápasy