Ne 8.10. 9. kolo KP mužů: Červený Kostelec - SK Jičín 5:0 (2:0)

referát ze zápasu

Sestava: Puš - Šaroun (67. Jeník), Ulvr, Bucek, Veg - Míka - Kocourek, Miler, Voldán (46. Mészáros), Nálevka - Havel (46. Chramovský)

Rozhodčí : Mucha Tomáš ŽK 1 : 2, ČK 0 : 0, Diváci 205.

Do Kostelce jsme cestovali k předpokládanému těžkému utkání s kvalitním soupeřem, na jehož hřišti se nám dlouhodobě nedaří. Domácí zahrozili hned v 1., kdy dlouhý aut skončil zblokovanou střelou. V 5. se situace opakuje, ale Puš dvěma dobrými zákroky uhájil čisté konto. V 11. zakončil brejk Jičína technickou střelou z vápna Voldán, brankář s problémy vyrazil vedle branky. Domácí hrozí hlavně po rohových kopech a centry ze stran, kterých bylo nevídané množství. Ve 21. se míč přes Kocourka a Voldána dostal k Havlovi, jeho prudká střela z úhlu branku netrefila. Ve 23. si prudký centr zprava srazil Šaroun do vlastní branky a domácí jdou do vedení 1 : 0!! Ve 30. kopeme dva rohy, po tom druhém kapitán Ulvr hlavičkuje k tyči, Kobos ale zachraňuje. Ve 34. unikl po levé straně Srkal a na jeho přízemní centr si naběhl nekrytý Pertrů a pohodlně zvyšuje na 2 : 0!! V závěru poločasu nás při několika šancích podržel brankář. Do 2. poločasu jsme chtěli s vývojem utkání něco udělat, bohužel ve 48. po brejku a následném rohu inkasujeme od Petrů třetí branku!! V 54. je zastaven útok Jičína na hranici vápna nedovoleně, následný TK Míky končí na břevně Kobosoy branky a následná střela Kocourka vysoko v ochranné síti. V 60. kompletuje Petrů svůj čistý hatrick a zvyšuje na 4 : 0!!. Do konce utkání se Jičín dál snaží vstřelit alespoň čestnou branku, bohužel, několik slibných šancí zůstalo bez využití a naopak domácí přidali v 70. Petrem branku na 5 : 0 a završili tak Jičínský debakl. V dnešním zápase snese přísnější měřítko pouze Puš a kapitán Ulvr. Jinak hře a výkonu chybělo snad vše, co mohlo - důraz, bojovnost, nasazení, myšlení a celkový přístup k utkání. Po slibné začátku soutěže se propadáme tabulkou do pozic, na které nejsme zvyklí a proto je nutno na dnešní utkání rychle zapomenout a připravit se kvalitně na sobotní utkání s Rychnovem, kde již musíme opět nutně plně bodovat.

Pohled trenéra Jeníka: Zasloužená výhra domácích "usnadněná" našim trapným a naivním výkonem v obranné činnosti celého mužstva. Už v poločase jsme byli rádi, že na ukazateli stavu svítilo "pouze" 2:0, bohužel, stejné nebo ještě horší chování a myšlení hráčů na hřišti ve 2. poločase mělo za následek tento debakl, což lze označit za ostudu. Pokud si všichni neuvědomí základní věci, přístup, chování, fotbalové myšlení a důraz v soubojích, nemůžeme nikdy pomýšlet na dobrý výsledek!!

09.10.2017 - 18:26:05 || kategorie muži A-zápasy