So 9.9. 5. kolo KP mužů: Náchod - SK Jičín 2:0 (2:0)

referát ze zápasu

Sestava: Puš - Nálevka (89. Šaroun), Jeník, Ulvr, Bucek, Veg - Kocourek, Voldán (70. Havel), Míka, Sajdl (85. Odvárko) - Chramovský (46. Mészáros)

Rozhodčí : Šiling Karel ŽK 1 : 0, ČK 0 : 0, Diváci 200.

Za pěkného fotbalového počasí jsme nastoupili na kvalitním trávníku k utkání se zatímním lídrem tabulky FK Náchod, který loni okusil Divizi a vrátil se po roce zpět do Krajského přeboru. V mužstvu nastupuje několik hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží, Szabó má odehráno 120 ligových zápasů!! Hned od začátku domácí potvrdili, že si s míčem rozumí a hlavně po levé straně přes Lukáše Hlavu zle zatápěli jičínské obraně. Střela ve 3. těsně minula branku, o minutu později zasáhl Puš. V 5. po akci po levé straně střílí Veg nad domácí branku. V 16. ve velké šanci střílí domácí nad branku. V 17. se dostal do brejku Míka, přihrávka na Kocourka byla ofsajdová stejně jako akce stejného hráče s Chramovským o minutu později. Do vedení se dostávají domácí ve 25., kdy po levé straně unikl Hlava až k lajně a jeho zpětná přihrávka se dostala na vápno ke kapitánu Malému a ten prostřelil Puše - 1 : 0. O dvě minuty později po naši špatné rozehrávce podobná akce a domácí zvyšují na 2 : 0. Jičín se po tomto direktu oklepal a po TK Míky ve 34. střílí hlavou nekrytý Kocourek z několika metrů hlavou nad. Do konce poločasu se již stav nezměnil. Do 2. poločasu Jičín nic nezabalil a šel s cílem vstřelit branku a zdramatizovat utkání. Ve 48. se dostal do šance Voldán s Mészárosem, ale nic z toho nebylo. Hraje se častěji na půlce Jičína, ten ale dobře organizovanou obranou odolává. Po ruce Jičína na hranici vápna vyráží následný TK Puš nad branku. V 60. „zazdil" tutovku domácí útočník. O minutu později po brejku Jičína střílí Míka z hranice vápna nad branku Hladíka. V následujících minutách se Jičín dostal do několika nadějných šancí, ale Mészáros ani Havel je nedotáhli do úspěšného konce. V 85. vyráží Ulvr hlavou střelu, která by pravděpodobně znamenala 3 branku domácích. V závěru se do útočení zapojil i brankář Puš a bylo velkým štěstím, že v poslední minutě nedosáhl domácí útočník sám před prázdnou jičínskou brankou na centrovaný míč. Zápas tak končí zaslouženou výhrou domácích, nás může mrzet, že oběma brankám se dalo zabránit a šance na vstřelení branky jsme také měli, neboť v útočné fázi nás domácí převyšovali, ale jejich obranná fáze byla překonatelná, bohužel naše bolest v útočné fázi nám branku vstřelit neumožnila. Ve středu zajíždíme do Libčan k dalšímu těžkému utkání s loňským vítězem Krajského přeboru.

Pohled trenéra Jeníka: Domácí ukázali svou fotbalovou kvalitu a zaslouženě vyhráli. Byli lepším mužstvem, při obdržených gólech jsme vyrobili dvě chyby v defenzivě, kterým se ale dalo předejít, což mě mrzí. K lepšímu výsledku nám dnes bohužel chyběla kvalita v útočné fázi.

10.09.2017 - 20:33:51 || kategorie muži A-zápasy