So 2.9. 4. kolo KP mužů: SK Jičín - Hořice 3:2 (2:1)

branky: Miler 2, Havel - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Šaroun, Jeník, Ulvr, Veg - Míka - Kocourek (90. Chramovský), Voldán, Miler, Sajdl (86. Nálevka) - Havel (65. Mészáros)

Rozhodčí : Rychtár Tomáš ŽK 4 : 1, ČK 0 : 0, Diváci 135.

Za pěkného fotbalového počasí jsme přivítali okresního rivala z Hořic, na jehož hřišti jsme v závěru loňského ročníku utrpěli vysokou porážku 1 : 4. Úvod utkání začala obě mužstva aktivně se zajištěnou obranou. V 10. kopali hosté z 25m TK. Ten hlavou ve vápně přizdvihl Dominik Palm a míč skončil odrazem od břevna za Pušovými zády - 0 : 1!!. Jičín se snaží, ale hosté dobře brání a finální řešení domácích akcí není dokonalé. Ve 21. odvrací domácí obrana centr hostí na roh. O 2 minuty později unikl po křídle Kocourek, jeho přihrávku umísťuje nabíhající Miler těsně vedle. Po úniku Vega ve 25. kopeme roh, po němž z blízka dává vyrovnávací branku Miler - 1 : 1. Ve 37. střílí hosté a střelu nakonec vyráží Puš nad břevno. Hosté dobře kombinují a hrozí hlavně ze standardek a centů ze stran. Ve 42. unikl Kocourek, ale nedal. V poslední minutě po našem útoku kope Míka roh na přední tyč, kde nachází Milera a ten brankou „do šatny" strhává vedení na domácí stranu 2 : 1!! Do 2. poločasu nastoupil Jičín s cílem pojistit vedení 3 brankou - opak se ale stal pravdou. V 53. po „kiksu" domácího obránce svoje sólo zakončil hostující Melichar brankou na 2 : 2!! Hosté vycítili šanci na body, naštěstí v 61. unikl po pravé straně Kocourek, od lajny přihrál před branku, kde neměl nabíhající Havel problém vstřelit svoji první branku v jičínském dresu a otočit scóre ve prospěch Jičína na 3 : 2!! Jičín se dále snaží útočit, hráči bojují, ale finální řešení vytvořených šancí k brance nevede. V 72. srazil hostující brankář ve vápně unikajícího Kocourka a kope se PK. K němu se postavil osvědčený exekutor Voldán, tentokrát ale na Žižku v hořické brance nevyzrál. V závěru se do několika slibných šancí dostal střídající Mészáros, ale stav zápasu se už do konce utkání nezměnil. Jičín tak po třetí za sebou doma vyhrává, tentokrát to ale bylo vítězství vydřené a vybojované a hráče vyprovodil na závěr potlesk věrných fanoušků.

Pohled trenéra Jeníka: Dnes jsme výhru vydřeli a vybojovali, nicméně jsme se o klidný průběh připravili sami svými chybami v obranné činnost (první gól neubráněná standardka, druhý moje hrubka, kdy jsem hostům gól daroval ) a také v útočné fázi, kdy jsme neproměnili množství nadějných a gólových šancí především v závěru. Proto jsme se o výsledek strachovali do poslední minuty. Výhry si přesto velmi cením, protože jsme dokázali dvakrát otočit nepříznivý vývoj utkání ve svůj prospěch a získat tak cenné tři body.

03.09.2017 - 10:15:15 || kategorie muži A-zápasy