So 26.8. 3. kolo KP mužů: SK Jičín - Vrchlabí 6:0 (1:0)

branky: Miler 2, Kocourek, Veg, Voldán, Mészáros - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Šaroun (75. Odvárko), Jeník, Ulvr, Bucek - Míka - Kocourek, Voldán (75. Mészáros), Miler, Veg (68. Sajdl) - Havel (61. Chramovský)

Po dvou volných týdnech, kdy jsme nehráli přeložené utkání v Libčanech jsme za krásného letního počasí přivítali na našem hřišti nováčka z Vrchlabí. Do utkání jsme vstoupili dobře, již v 5. nacentroval zprava Kocourek, ale Miler 3m před brankou nedokázal skórovat!! V 10. se nadechl k sólu na půlce Veg a z 25m bombou rozezvučel pravou tyč Hladíkovy branky. Následně střílí hosté z hranice vápna nad. Máme sice šance, ale stav je stále 0 : 0. Ve 25. po závaru před hostující brankou střílí Šaroun, brankář vyráží na roh. K němu se postavil Míka, našel před brankou Milera a ten konečně dostává Jičín do zaslouženého vedení 1 : 0!! Ve 32. po přetaženém rohu střílí nebezpečně po zemi hostující útočník a ve 41. s námahou odkopává jičínská obrana míč po šanci Vrchlabí. Do 2. poločasu chtěl Jičín rychle vstřelit pojišťující branku, což se podařilo v 56., kdy Puš našel dlouhým přesným výkopem Kocourka, ten se zbavil obránce a z úhlu zvýšil na 2 : 0!! Domácí to povzbudilo a když v 58. střelou po zemi zvýšil s pomocí tyče Veg na 3 : 0, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. V 64. byl ve vápně sražen Kocourek a následnou penaltu proměnil Voldán ve 4 branku v Hladíkově síti. Domácí kontrolují utkání, přesto po centru hostů zprava se po jejich hlavičce rozezvučelo břevno na Pušovy brance. V 78. si za obranu zaběhl Mészáros a z úhlu zvýšil na 5 : 0!! Účet utkání zakončila akce unikajícího Sajdla, který ve vápně předložil míč nabíhajícímu Milerovi, který stanovil výsledek na konečných 6 : 0!! Opět panuje trenérova spokojenost s výkonem a přístupem hráčů k utkání, opět se na závěr ozval potlesk 120 přítomných diváků. Příští sobotu v 17 hodin opět na našem hřišti přivítáme v derby utkání mužstvo Hořic a zveme diváky na stadion.

Rozhodčí : Vítek /Pavel ŽK 0 : 3, ČK 0 : 0, Diváci 120.

Pohled trenéra Jeníka: V herně vyrovnaném 1. poločase jsme se prosadili pouze po rohovém kopu, další nadějné příležitosti jsme špatně zrealizovali. Ve 2. poločase byl hodně důležitý druhý a vzápětí třetí gól, po kterém jsme se uklidnili a nacházeli další skulinky v obranné fázi soupeře. Chválím opět své mužstvo za poctivý přístup po všech stránkách. Odměnou nám je zasloužené vysoké vítězství.

27.08.2017 - 08:44:36 || kategorie muži A-zápasy