So 12.8. 17.00 1.kolo KP mužů: SK Jičín - MFK Nové Město n. M. 5:0 (2:0)

branky: Míka, Miler, Voldán, Kanaval, Chramovský - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Šaroun (80. Klaban), Jeník, Ulvr, Bucek - Míka - Kocourek (75. Chramovský), Voldán (71. Sajdl), Kanaval (61. Mészáros), Nálevka ( 78. Odvárko) - Miler

K 1. mistrovskému utkání jsme nastupovali i přes výsledkově úspěšnou přípravu s respektem. Soupeře jsme v minulém ročníku porazili v obou zápasech 2 : 0. Úvod se nám povedl, hned ve 2. se po úniku Nálevky ocitl ve velké šanci Miler, ale sám na brankáře trefuje těsně vedle. Stav se mění již v 8., kdy Kanaval našel ve vápně Míku a ten v souboji s brankářem Šebestou uspěl a dostává Jičín do vedení 1 : 0!! Domácí hrají s chutí a tak se na druhou branku čekalo jen do 14., kdy Kanaval vnikl do vápna, přihrál volnému Milerovi, ten si dovolil i kličku na brankáře a zvýšil na 2 : 0!! Ve 27. se po pravé straně dostal sám před brankáře Kocourek, ale jeho velká šance končí střelou těsně vedle levé tyče. Ve 41. řeší šanci hostů včasným vyběhnutí brankář Puš. Do 2. poločasu nastupují domácí s cílem vstřelit 3 uklidňující branku. To se podařilo v 58. Tomáši Kanavalovi, který prudkou střelou k pravé tyči nedal Šebestovi šanci. Jičín útočí, ale nadějné šance často končí na vápně hostů. Až se v 69. prosadil v hostujícím vápně Voldán a zvýšil již na 4 : 0!! Po této brance hosté rezignovali. Jičín postupně vystřídal všech 5 náhradníků a ani to neovlivnilo dobrý výkon mužstva a naopak si mužstvo vytvářelo další šance, ale Kocourek, Mészáros ani Jeník své příležitosti brankou nezakončili. A tak se stává posledním střelcem utkání v 89. Chramovský a upravuje stav na konečných 5 : 0. Při brankách i po zápase se z tribuny ozýval potlesk, což je v Jičíně věc nevídaná!! Je to slibné vykročení do soutěže, které ale nesmíme přeceňovat, protože nás čekají těžší zápasy, které teprve ukáží, jak na tom mužstvo opravdu je. Následující víkend je volný, utkání v Libčanech hrajeme až 13. 9. a tak se opět na domácím hřišti utkáme až za dva týdny 26. 8. v 17,00 s ambiciózním nováčkem z Vrchlabí.

Rozhodčí : Rychtár Tomáš, ŽK 3 : 0, ČK 0 : 0, Diváci 95.

Pohled trenéra Jeníka: Úvodní zápas soutěže se nám povedl na výbornou jak výsledkově, tak i herním způsobem, jakým jsme se prezentovali. Základem úspěchu byla zodpovědná a poctivá obranná fáze celého mužstva. K tomu jsme přidali v úvodní 15-ti minutovce dvě branky. Ve 2. poločase jsme přidali další 3 branky a zaslouženě vyhráli!!

15.08.2017 - 20:17:51 || kategorie muži A-zápasy