Ne 30.7. Pohár hejtmana KHK: Nemyčeves - SK Jičín 1:4 (1:3)

branky: Nálevka, Voldán, Malý, Jeník - referát ze zápasu

První "ostrý" zápas Jičína. Postupujeme dál. Hra se musí ovšem zlepšit. V Nemyčevsi 150 diváků

K prvnímu "ostrému" zápasu v sezoně nastupuje mužstvo SK Jičín v rámci předkola hejtmana Královehradeckého kraje na hřišti nováčka 1.B. třídy Sokola Nemyčeves. Za úmorného vedra obě družstva od začátku preferují pozornou obranu, nikdo nechce udělat chybu. V 7.minutě po zbytečné ztrátě před vápnem střelu domácích blokuje Ulvr, ve 12.minutě zase pokus Tomáška likviduje Puš. Nutno říci, že domácí Nemyčeves hraje s chutí, je pohyblivější, jičínská defenzíva pracuje však spolehlivě. Ve 12.minutě předvedl individuální akci stoper Malý, jeho přihrávku do vápna přetavuje Nálevka v první branku střelou do protipohybu domácího brankáře, 0:1 !! Jičín povzbuzen brankou je v tuto chvíli lepším týmem, což se projevilo ve 22.minutě nádhernou kolmicí Voldána na aktivně hrajícího Nálevku, ten je v pokutovém území sražen, nařízený pokutový kop Voldán s přehledem proměňuje,0:2 !! Domácí ovšem nesložili zbraně, po zbytečném stažení domácího útočníka mají výhodu penalty i domácí. Hochman proměňuje, sníženo na 1:2. V tuto chvíli jsou domácí lepším týmem. Jejich aktivita je ovšem zmrazena třetí brankou v jejich síti, kdy po rohu Míky a zmatku ve svém vápně Malý chladnokrevně proměňuje nabídnutou příležitost,1:3 !!  Jičín ke konci poločasu lépe kombinuje, ovšem zakončení vypracovaných příležitostí nevede k navýšení skóre. Druhý poločas začíná krásnou fotbalovou akcí Vacka, který si všiml daleko z brány stojícího domácího brankáře, ovšem jeho přehození vyráží Brožíček na roh. Od této chvíle jakoby se zápas jen dohrával, domácím ubývají síly,Jičín má míč více na svých kopačkách. Z toho pramení příležitosti Jičína, řešení zakončení bohužel nevede k dalším brankám. V poslední minutě dává z přímého kopu definitivu postupu do dalšího kola Jeník. K zápasu nutno dodat, že domácí Nemyčeves byla velmi snaživým soupeřem a za to jí patří poděkování. Nemyčevsi přejeme, aby se ji v premiérové sezoně v 1.B. třídě co nejvíce dařilo.
Pozápasové hodnocení trenéra Jeníka: Splnili jsme cíl - postup. Jinak si myslím,že se nám zápas moc nepovedl, představoval bych si celkový výkon mnohem lepší, věřím ale, že se nám to povede v dalším zápase!!

02.08.2017 - 08:03:45 || kategorie muži A-zápasy