St 26.7. př. zápas: Semily - SK Jičín 0:6 (0:3)

branky: Mészáros 2, Kocourek 2, Kanaval, Míka - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Odvárko (46. Klaban), Jeník (46. Malý), Ulvr, Šaroun - Míka - Kocourek, Voldán (46. Vacek), Kanaval, Nálevka - Mészáros (70. Chramovský)

K dalšímu přípravnému utkání na podzimní sezonu jsme cestovali na hřiště účastníka KP Libereckého kraje mužstva Semil. Za pěkného počasí na kvalitním trávníku, který ale potřeboval před utkáním posekat, začala obě mužstva aktivně. V 16. se ve slibné šanci ocitl Kanaval, ale nedal. V 16. přihrál stejný hráč Mészárosovi a ten nadvakrát překonává domácího brankáře - 0 : 1. Ve 24. se do nadějné šance dostali domácí, jičínská obrana se štěstím odvrátila. Ve 33. se po ose Nálevka - Voldán - Kocourek zrodila druhá branka Jičína. Ve 39. vystihl Nálevka chybu v domácí rozehrávce a vybídl Mészárose ke zvýšení vedení na poločasových 0 : 3!! Do 2. poločasu obě mužstva prostřídala sestavu a Jičín ovládl hru. Dostáváme se častěji do šancí, konečné řešení ale k brankám nevede. Až v 64. Nálevka obešel dva protihráče a přihrál Kocourkovi, pro kterého nebyl problém zvýšit na 0 : 4!! O 2. minuty později zvýšil na 0 : 5 po samostatné akci Kanaval. V 70. tečovala domácí obrana Míkův centr tak nešťastně, že míč po šesté rozvlnil domácí síť. Do konce utkání již branka nepadla, i když jičínští hráči měli množství nadějných příležitostí, ale špatná koncovka byla proti. V neděli nastoupí Jičín k předkolu Poháru Hejtmana na hřišti čerstvého účastníka 1. B. třídy mužstva Nemyčevse.

Pohled trenéra Jeníka na dnešní utkání: Na výhru jsme se moc nenadřeli, přesto i takové zápasy mají význam a jsou účinné v tom, že si víc vyzkoušíme útočnou fázi celého mužstva. Opět jsme spoustu akcí vlastními nepřesnostmi nebo špatným řešením nedotáhli do zakončení a tím jsme se připravili o více vstřelených branek, což bych si v takovém zápase představoval. Potom bych byl spokojenější.

27.07.2017 - 19:40:06 || kategorie muži A-zápasy