Ne 23.7. přípr. zápas Rovensko - SK Jičín 1:3 (0:1)

branky: Kanaval, Klaban, Mézsáros - referát ze zápasu

Sestava: Mauer - Odvárko (60. Kirschner), Jeník, Ulvr, Nálevka - Sajdl, Kanaval, Kocourek, Klaban - Grosu ( (46. Mészáros, 80. Grosu) Branky: 89. domácí - 14. Kanaval, 55. Klaban, 80. Mészáros

K prvnímu přípravnému utkání na podzimní sezonu jsme cestovali na hřiště čerstvého účastníka KP Libereckého kraje mužstva Rovenska. V mužstvu Jičína a i v oddíle došlo k mnohým změnám, tou největší je NEPŘIHLÁŠENÍ B - mužstva do žádné soutěže z důvodu malého počtu hráčů, když Materna, Macháček, Klaban T. I., Přibyl a Bryscejn opustili v přestupovém období řady jičínských hráčů. Navíc z důvodu dovolených a zranění chybělo dalších cca 5 hráčů. Takže tomu odpovídala i sestava, ve které dostali šanci mladí hráči ze staršího dorostu, který rovněž nebyl do nové sezóny přihlášen. Za chladného deštivého počasí hrála obě mužstva aktivně. Jičín vstřelil první branku ve 14., kdy TK Míky z leva zakončil střelou Kanaval a Jičín vedl 0 : 1. Ve 2. poločase se Jičínu začaly více dařit útoky - po jednom takovém úniku Sajdla po levé straně se dostal míč před brankou k nabíhajícímu Klabanovi a ten s pomocí pravé tyče zvýšil na 0 : 2. V 67. Mészáros přehazoval obloučkem vybíhajícího brankáře, bohužel přehodil i branku. Dočkal se ale v 78., kdy zvýšil již na 0 : 3. V poslední minutě jsme po rohu nezabránili hlavičkujícímu domácímu hráči, aby upravil stav utkání na konečných 1 : 3. Zápas měl všechny prvky přípravného utkání - chyby na obou stranách, ale i pohledné šance. K dalšímu utkání zajíždíme již ve středu do Semil.

Pohled trenéra Jeníka na dnešní utkání: První přátelský zápas nesl všechny znaky úvodu sezony. V 1. poločase byly naše hra nepřesná, pomalá, zbytečně jsme kazili hodně jednoduchých přihrávek, vázla kombinace a tím jsme soupeře lehce pouštěli do brejkových situací, které však naštěstí pro nás zůstaly nevyužity. Ani pohyb hráčů bez míče nebyl takový, jaký bych si představoval. Gól jsme vstřelili po rozehrané standartní situaci, jinak jsme domácí branku prakticky neohrozili. Ve 2. poločase přišlo ve všech činnostech naše zlepšení (stále je však na čem pracovat), výsledkem toho byly dva vstřelené góly, další šance jsme zahodili. Domácí zkorigovali výsledek v poslední minutě hlavou po rohovém kopu.

23.07.2017 - 21:42:11 || kategorie muži A-zápasy