So 3.6. 14.30 28.kolo KP mužů: SK Jičín - FK Kostelec n. O. 3:0 (3:0)

branky: Miler, Nálevka, Macháček - referát ze zápasu

Po nevídaném „průšvihu" před týdnem v Provodově chtěli hráči odčinit potupnou porážku. Nastoupili jsme opět bez několika hráčů základní sestavy. Za úmorného vedra nastoupila obě mužstva s cílem uspět v zápase a bodovat. Hned ve 2. přiklepl míč na hranici vápna Macháček na Nálevku, ten však vystřelil slabě. O 3 minuty opět Macháček vybojoval míč a nabíhající Miler využil nedorozumění brankáře Rolejčeka s obránci a dostává domácí do vedení 1 : 0!! Jičín nastoupil s Macháčkem na hrotu a hned úvod utkání ukázal, že to byl dobrý tah. V 8. se po neodpískaném ofsajdu hostů kopal za protesty Řeháčka TK z hranice vápna, střela šla jen těsně nad Pušovu branku. V 18. se po přihrávce Vacka dostal do šance mladíček Sajdl, obrana mu míč v poslední chvíli ukopla na roh. Ve 31. unikl po pravé straně Miler a jeho přihrávka našla před prázdnou brankou Nálevku a ten neměl problém podruhé rozvlnit síť za Rolejčekem a zvýšil na 2 : 0!! Hra je vyrovnaná, domácí nahrazují technické nedostatky bojovností a dodržováním taktických pokynů. Hosté jsou stále nebezpeční, ale domácí obrana hraje spolehlivě. Ve 45. kope zprava TK Míka, k míči se ve vápně dostal Macháček o z otočky zvyšuje na 3 : 0!! Tímto výsledkem končí 1. poločas.
Do 2. poločasu nastupuje Jičín s vědomím tříbrankového náskoku ale i s tím, že brzký kontaktní branka Kostelce by mohla utkání ještě zdramatizovat. V 50. střílí z vápna „bodlem" Miler, ale branku netrefil. O minutu později zahrozili po centru zprava i hosté, hlavička ale šla vedle branky. Hrálo se oboustranně svižný fotbal, domácí již nebyli při svých akcích tak důrazní v koncovce, ani hosté nevymysleli nic na naší obranu a tak šance Sajdla, který se ocitl sám před brankářem a dal vedle, byla asi největší a do konce zápasu poslední velkou šancí na obou stranách. Do konce utkání se již nic na skóre nezměnilo, Jičín udržel vzadu nulu a připsal si cenné 3 body, které nás po porážce v Provodově ještě drží ve hře o „stupně vítězů" v tabulce KP. Za úmorného počasí hráči utkání odbojovali, v 1. poločase byli i produktivní v útočné fázi a tak tři vstřelené branky rozhodli a zisku tří bodů. Za týden cestuje mužstvo na „horkou" půdu do Hořic.

Sestava: Puš - Materna, Řeháček, Jeník, Veg T. - Miler, Míka - Sajdl (75. Šaroun), Vacek (86. Pluhař) Nálevka (80. Mikolášek) - Macháček

Rozhodčí : Kubišta Josef, ŽK 3 : 1, ČK 0 : 0, Diváci 75.

Pohled trenéra Jeníka: Dnešní výhry si hodně cením a hráči mi udělali radost, jak zápas zvládli, protože nekončící příběh zranění a různých omluvenek se staly v našem týmu jarní módou, hraje prakticky každý, kdo má "ruce a nohy"!! Herně jsme určitě lepší nebyli, ale větší zodpovědnost při bránění, vůle a touha po výhře a důraz v pokutovém území byly hlavní příčinou našeho úspěchu!!

12.06.2017 - 20:03:00 || kategorie muži A-zápasy