St 24.5. 23. kolo KP mužů: Libčany - SK Jičín 3:2 (1:2)

branky: Miler, Ulvr - referát ze zápasu

K dohrávce odloženého utkání 23. kola jsme ve středu zajížděli na hřiště Libčan, které jsou v současné době asi nejlepším mužstvem soutěže a proto byl úspěch podmíněn maximálně kvalitním, zodpovědným a bojovným výkonem. Na kvalitou „podobném" hřišti jako je v Jičíně začala obě mužstva aktivně, již ve 3. skončil centr Materny zprava za brankovou lajnou. V 8. končí roh střelou domácích vedle branky. V 9. řeší šanci Chromka vyběhnuvší Puš. Jičín hrozí hlavně z brejků, ale Kocourek ani Mészáros neuspěli. Až ve 24. unikl po pravé straně Mészáros, přihrál před branku na volného Milera a ten už neměl problém doklepnou míč do branky - Jičín vede 0 : 1!! Ve 25. unikl po pravé straně Karanský a jeho rána končí nad. Ve 28, pronikl do domácího vápna Miler, byl sražen a následný PK s jistotou proměnil kapitán Ulvr a zvýšil na 0 : 2!! Domácí sice zjevně otřeseni, ale stále odhodláni udělat vše pro vítězství. Jičín hraje na brejky, domácí hrozí hlavně nebezpečnými centry do vápna. Ve 35. likviduje Puš Friedlovu střelu ze 20 metrů. V posledních 5 minutách 1. pol. vrcholí tlak domácích a ve 46. se dočkávají kontaktní branky na 1:2, když Jičíňáci nedokázali odkopnou míč z malého vápna a i přes dva reflexivní zákroky Puše končí třetí střela v jičínské brance 1 : 2!! Takto končí 1. poločas. Domácím branka pomohla a Jičín potřeboval přežít předpokládaný úvodní tlak domácích. Ve 46. se dostává do šance Míka, ale přestřeluje. V 53. končí TK Vacka těsně nad brankou. O 10 minut později končí Vackův volej těsně vedle levé tyče domácí branky. Domácí jsou podráždění, v 65. dostávají dvě ŽK. V 72. fauluje jičínská obrana ve vápně a nařízenou penaltu proměňuje Karanský ve vyrovnávací branku na 2 : 2!! Domácí jsou v této fázi utkání lepší, tlačí se centry do vápna a snaží se strhnout 3 body na svoji stranu. V těchto fázích nás podržel brankář Puš. V 80. se po centru z leva zjevil u pravé Pušovi tyče osamocený Karanský a hlavou protlačil pod padajícím Pušem míč za brankovou čáru a strhává vítězství na domácí stranu. V nervózním závěru je po 2 ŽK vyloučen Miler, ale stav se již nezměnil a tak odjíždíme z dobře rozehraného utkání nakonec bez bodů. Nutno říci, že jičínští hráči celý zápas bojovali, ale ve 2 polovině 2. poločasu se již projevila kvalita domácího mužstva, nám se bohužel nepodařilo dotáhnout některé slibní šance do brankového vyjádření. V neděli zajíždíme na hřiště téměř jistě sestupujícího Provodova, což bude rovněž těžké utkání.

Sestava: Puš - Materna, Macháček, Jeník, Veg T. - Ulvr, Míka - Kocourek, Vacek, Miler - Mészáros

Rozhodčí : Horský Leonard ŽK 4 : 2 ČK 0 : 1, Diváci 120

Pohled trenéra Jeníka: Zápas jsme rozehráli výborně, vedli jsme 0:2, ale v poslední minutě 1. pol. jsme po rohu smolně inkasovali, což bylo pro další vývoj utkání klíčové. Domácí se zvedli, častěji drželi míč, měli herní převahu, nám se už tolik nedařily brejkové situace. Tlak domácích jsme neustáli. Mrzí mě, že jsme opět dostali góly po standardkách (1 penalta, 1 roh). To vše v součtu znamená, že odjíždíme bez bodového zisku.

25.05.2017 - 15:58:31 || kategorie muži A-zápasy