So 20.5. 26.kolo KP mužů: SK Jičín - SK Dobruška 2:2 (2:1), PK: 3:2

branky: Nálevka, Voldán - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Materna, Řeháček, Jeník, Veg T. - Ulvr, Míka - Kocourek, Voldán (71. Mészáros), Nálevka - Miler

Za větrného počasí jsme přivítali mužstvo Dobrušky, které se pohybuje v „sestupových" vodách a dalo se čekat, že zde neprodá kůži zadarmo. To se od začátku potvrdilo. Akce se střídaly na obou stranách. V 10. se uvolnil přes dva naše obránce ve vápně hostující Jeníček a střelou k pravé tyči nedal Pušovi šanci - 0:1!! Ve 12. se v dobré pozici ocitl domácí Voldán, Pěnička šanci likviduje včasným vyběhnutím!! TK Míky v 18. končí vedle tyče. Ve 20. se blýskl skvělým zákrokem domácí brankář Puš, když zlikvidoval střelu hostujícího útočníka mířící do pravého horního rohu jičínské branky!! Ve 32. vyběhl proti unikajícímu Nálevkovi brankář Jeníček, ten ho však prostřelil a vyrovnává stav na 1:1!! O 5 minut později nečekaně „odebral" bojující skupině hráčů rozběhnutý Kocourek míč, unikl do vápna a přesně přihrál před branku na nabíhajícího Voldána a ten neměl problém dostat Jičín do vedení 2:1!! Mužstvo bojovalo, ke spokojenosti chyběla nějaká branka navíc. Do 2. poločasu nastoupil Jičín s cílem zvýšit náskok a v klidu odehrát zbytek utkání. Soupeř chtěl rovněž utkání otočit a získat cenné body k záchraně. Mezi 50. a 60. minutou docílila obě mužstva po jedné brance, ale obě nebyly uznány pro ofsajdové postavení. V těchto fázích utkání se projevila naše častá nemoc - zbytečné ztráty míčů. V 64. se do dobré šance dostal Kocourek, ale Pěničku vážněji neohrozil. V 66. se hosté dočkali vyrovnávací branky - přetažený roh z pravé strany končí na kopačce dobře postaveného Effenberka, který zvoleje prostřelil vše, co mu stálo v cestě a vyrovnává na 2:2!! Obě mužstva se snaží strhnou vítězství na svoji stranu. Poslední velkou šanci měl Míka, který z 5 metrů přestřeluje branku a tak si Jičín opět jako před týdnem v Jaroměři zastřílí pokutové kopy. V nich jsme opět zvítězili i díky dvěma chyceným penaltám brankářem Pušem. Tak získáváme opět dva body a zůstáváme v kontaktu s nejužší špičkou tabulky. Ve středu zajíždíme k dohrávce odloženého utkání do Libčan.

Rozhodčí : Čejchan Ondřej, ŽK 0 : 2, ČK 0 : 0, diváci 70

Pohled trenéra Jeníka: Sice jsme dostali v úvodu zápasu gól, přesto jsme po dobrém výkonu otočili výsledek do poločasu ve svůj prospěch. Bohužel jsme 2.poločas výkon nezopakovali, pojišťovací třetí gól jsme nevstřelili, směrem dopředu jsme začali ztrácet dost míčů a navíc jsme po rohovém kopu zbytečně inkasovali. Pak už bylo na našich kopačkách hodně nervozity i díky přísnějšímu rozhodčímu na náš tým, přesto jsme mohli dát vítěznou branku, ale šance jsme nevyužili. Druhý bod po penaltách jsme získali, ale ten třetí považuji za zbytečnou ztrátu i když soupeř nehrál tak, jak ukazuje tabulka!

21.05.2017 - 10:02:42 || kategorie muži A-zápasy