So 1.4. 19.kolo KP mužů: SK Jičín - FC Rychnov n. K. 0:2 (0:1)

referát ze zápasu

Za krásného letního počasí jsme vyšli bodově naprázdno - Zbytečně inkasované branky - Soupeř byl hlavně v 1. poločase lepší a zaslouženě si odvezl všechny body - Příští utkání v Chlumci nad Cidlinou

Sestava: Puš - Vacek (70. Mészáros), Jeník, Macháček, Materna - Ulvr-Kocourek,Míka, Nálevka (63. Voldán), Bucek (46. Klaban T. I) - Miler

Za letního počasí jsme nastoupili doma poprvé na přírodní trávě proti mužstvu ze středu tabulky. Zápas začal oboustranně aktivně, do první větší šance dostal Bucek, ale nezakončil. V 16. střílí z dálky zleva Materna nad Vránovu branku. O minutu později zatáhl po pravé straně míč Kocourek, ve vápně našel Nálevku, ten ale z úhlu přestřelil!! Ve 30. chybujeme ve středu obrany, tou proběhl do vápna hostující Tichý a střelou k bližší tyči nedal Pušovi šanci a dostává hosty do vedení 0:1!! Ve 37. likviduje nebezpečný brejk hostů jičínský brankář reflexivně nohou. Hosté hrají jistě a nekompromisně v obraně, Jičínu se nedaří přechod do útoku. Do 2. poločasu nastoupil po zranění Tomáš Klaban. Ve 47. kope Jičín první (!!) roh v zápase, končí ale střelou nad branku. V 53. se střídající Klaban ocitl v nadějné pozici ve vápně, vystřelil ale vedle. V 59. po nedorozumění v domácí obraně střílí z úhlu Počtýnský a zvyšuje na 0:2 pro Rychnov. Jičín se nevzdává, ale kombinace se nedaří, soupeř důsledně brání. V 67. a v 72. se do slibných šancí dostává opět Klaban, ale branku vstřelit nedokázal. V 75. končí Jeníkův TK z 18m těsně nad brankou hostů. Domácí se snažili v závěru alespoň o vyrovnání, hosté ale dobře bránili a nepustili domácí do větší šance a tak utkání nakonec končí vítězstvím hostů 0 : 2!! Závěrem možno konstatovat, že vítězství hostů bylo zasloužené, Jičín měl sice několik slibných šancí, jejich finální řešení ale k brance nevedlo a tak vyšel bodově naprázdno.

Rozhodčí : Trejbal Adam ŽK 0 : 3, ČK 0 : 0, Diváci 75 .

Vyjádření trenéra Jeníka: Nezačali jsme dobře a první půlhodinu jsme byli horším týmem, výsledkem toho byl také první inkasovaný gól. Pokud chceme zápas otočit, musíme si na to vypracovat šance - několik se jich povedlo, bohužel gól z nich nepadnul, navíc jsme lacině dostali po hodině hry druhý gól. Soupeř dobře a pozorně bránil, nám se nepodařilo dát ani kontaktní gól a tak hosté zaslouženě v tomto utkání vyhráli.

03.04.2017 - 05:56:37 || kategorie muži A-zápasy