Ne 26.3. 18.kolo KP mužů: RMSK Cidlina - SK Jičín 3:1 (1:1)

branka: Macháček - referát ze zápasu

Zápas v Bydžově jsme nezvládli - Slabý výkon zvlášť ve 2. poločase na body nestačil - Chyběla chuť a touha se o výsledek poprat - V sobotu doma další těžké utkání se zachraňujícím se Rychnovem nad Kněžnou

Do N. Bydžova jsme cestovali s cílem překvapit a uhrát nějaké body. Za krásného počasí nastoupili naši hráči letos poprvé na přírodní trávu a chvíli trvalo, než se s tím srovnali. Domácí začali aktivně a již v 8. se po centru z leva dostal ve vápně k míči domácí Pokorný a z otočky poslal míč za Pušova záda a dostal domácí do vedení 1 : 0. V 9. po rohovém kopu pálíl z voleje Kocourek, obránce však reflexivně vyráží na roh. Ve 14. zahrozili po rohu domácí a střela končí jen těsně vedle levé tyče Jičína. Ve 22. ve velké šanci nepropálil míč do branky u levé tyče ani kapitán Ulvr. Domácí hrozili hlavně centry ze stran do naší šestnácky. Jičín se dočkal ve 39., kdy šance Vacka s Voldánem skončila rohem, který kopal Míka a ten přesně našel hlavu Macháčka a jeho střelu vyrazil Strýhal již za čárou a tak signalizace pomezního rozhodčího přiměla hlavního k uznání branky na 1 : 1!! O dvě minuty později se Mészáros zbavil posledního obránce a postupoval sám, ale brankář jeho přízemní střelu vyrazil těsně vedle svoji pravé tyče!! Náš výkon v závěru poločasu dával naději se ve druhém poprat o vítězství. Bohužel nepochopitelně slabý výkon bez zápalu a chutě to neumožnil. Byli to ale domácí, kteří chtěli více vstřelit vítěznou branku a to se jim také podařilo v 72. střídajícím Trejbalem, který prošel středem naší obrany a z vápna prostřelil Puše. Jičín si nedokázal vytvořit větší šanci, nefungovala záloha ani chuť se poprat o vyrovnání. A tak v 90. pečetil vítězství domácích z velké dálky Blažej na konečných 3:1. Nutno říci, že vítězství domácích bylo vzhledem k výkonu Jičína hlavně ve 2. poločase naprosto zasloužené a tak jsme vyšli na jaře poprvé bodově naprázdno!!

Sestava: Puš - Vacek(80. Bucek), Macháček, Jeník, Materna - Ulvr - Kocourek, Voldán(67. Nálevka) Míka, Miler, Voldán - Mészáros(85. Sajdl)

Rozhodčí : Prokůpek Jan ŽK 1 : 2, ČK 0 : 0, Diváci 140 .

Vyjádření trenéra Jeníka: Až dnes jsme se letos poprvé seznámili s přírodní trávou (v Jičíně nám byl zakázán hodinový předzápasový trénink na půlce hřiště - no snad se "někdo" probudí ze zimního spánku, kdy jsme zase trénovali dva měsíce na ledě). Ale hlavní příčinou dnešní porážky byl velmi špatný výkon ve 2. poločase. Především v takovém zápase jsem čekal víc bojovnosti a nasazení zvláště, když se nám nedařilo, tak první podmínkou pro úspěch musí být chuť se o výsledek o mnoho víc poprat!!

27.03.2017 - 06:34:55 || kategorie muži A-zápasy