So 11.3. 16.kolo KP mužů: MFK Nové Město n. M. - SK Jičín 0:2 (0:2)

branky: Miler 2 - referát ze zápasu

Zisk cenných bodů ze hřiště mužstva hrajícího o záchranu - Po vlažném rozjezdu bojovný a odpovědný výkon celého mužstva - V sobotu přijede na naše hřiště Slavia HK

Po výsledkově celkem vydařené přípravě jsme cestovali k prvnímu jarnímu utkání KP do Nového Města nad Metují. 13. místo domácích dalo tušit, že to nebude jednoduché utkání, neboť sestupové starosti si nepřeje nikdo, To se zpočátku také potvrdilo. Hned v 1. měli domácí velkou šanci, Puš však míč vytěsnil těsně nad břevno. V 6. unikl po levé straně Klaban, přihrál před branku Kocourkovi, jeho střelu obrana zblokovala. V 9. zahrozili po TK opět domácí. Ve 14. TK Míky dorážel před brankou Mészáros, akce končí rohovým kopem. Hraje se převážně na naší polovině, domácí hrozí hlavně centry do vápna. Důležitý okamžik nastal v 19., kdy Šarounovu dalekonosnou střelu od středového půlkruhu do šibenice s námahou vyráží Šebesta na rohový kop. Ten kopající Míka nasměroval na hlavu v malém vápně naskakujícímu Milerovi a ten rozvlnil síť za Šebestou - Jičín vede 0 : 1!! Domácí dále tlačí, ve 22. centrují do našeho vápna zprava a na „desítce" nekrytý domácí útočník naštěstí pro hosty střílí vysoko nad Pušovu branku. A za dvě minuty se potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš. Po dalším závaru před naší brankou nasměroval Puš výkop mezi domácí stopery, kam si naběhli Miler a Mészáros a prvně jmenovaný střelou ze 20m po zemi k pravé tyči překonal Šebestu podruhé a zvýšil na 0 : 2!! Následně kopou domácí TK z hranice vápna, ale jičínský brankář výborně vyrazil!! Do přestávky se na stavu již nic nezměnilo. Ve 2. poločasu se dal čekat tlak domácích se snahou o vyrovnání. Ale do šancí se dostává především Jičín, ve 46. střílí nebezpečně Míka, v 52. Materna a v 64. je velké šanci Kocourek. Jičín zodpovědně brání a hrozí hlavně z brejků. Domácí se stále nevzdávají, v 64. vyráží po rohu Puš nebezpečnou střelu na další roh. Následně ohrozili branku Jičína střelou nad v 70. V poslední dvacetiminutovce se hrálo od branky k brance bez vyložených šancí, hosté zodpovědným výkonem celého mužstva dotáhli utkání do vítězného konce a odvážejí si tak cenné tři první jarní body. V sobotu přivítají na svém hřišti mužstvo Slavie HK.

Sestava: Puš - Šaroun, Jeník, Ulvr, Materna - Míka - Kocourek, Miler, Vacek (80. Mikolášek), Klaban T. I (84. Sajdl), - Mészáros

Rozhodčí : Rychtár Tomáš ŽK 1 : 1, ČK 0 : 0, Diváci 80 .

Vyjádření trenéra Jeníka: Z utkání si vezeme příznivý výsledek, rozhodující okamžiky byly v prvních 30-ti minutách, kdy domácí za stavu 0:0 neproměnili dvě tutové šance. My jsme naopak byli produktivní a vstřelili dvě branky. Druhý poločas už moc pohledného fotbalu nenabídnul, hru jsme víceméně kontrolovali a v klidu dovedli zápas až do vítězného konce. Utkání s přehledem odřídila trojice rozhodčích.

12.03.2017 - 11:23:05 || kategorie muži A-zápasy