So 4.2. přátelský zápas SK Jičín - Ústí n. O. 3:3 (2:0)

branky: Klaban 2, Míka - referát ze zápasu

Jičín: Puš - Šaroun (46. Klaban T. II. ), Jeník, Ulvr, Materna - Klaban T. I., Sajdl (46. Horáček), Haken T., Poutník (69. Sajdl) - Grossu (46. Krob)

Jiskra Ústí/Orlicí: Krátký - Heger, Coufal, Nágl, Langer - Souček, Falta - Opina, Vaňous, Smejkal - Chalupník

Střídali: Kopecký, Fikejz, Černý, Pirkl, Pinkava, Procházka, Truhlář(B)

Branky: 23. + 31. Nágl, 54. Pinkava - 81. + 90. Klaban T. I., 87. Míka.

K prvnímu přípravnému utkání jsme v sobotu nastoupili na kvalitní umělé trávě ve Vrchlabí, kde byl naším soupeřem podzimní lídr Divize „C", celek Jiskry Ústí/Orlicí, který se tam připravuje na novou sezónu. Z různých důvodů jsme k utkání cestovali s několika dorostenci a hráči B týmu a poprvé i s kopidlenským odchovancem Michalem Poutníkem. Od začátku působili domácí za umělého osvětlení fotbalovějším dojmem, Jičín ale dobře bránil a držel se soupeřem krok. První větší šanci měl překvapivě Jičín ve 20., první branku ale střílí po rohu domácí Nágl ve 23. a tentýž hráč se trefil hlavou i ve 31. na 2 : 0. Tak skončil 1. poločas. Do 2. poločasu hrající trenér Jeník provedl několik změn, přesto Jičín inkasuje v 54. opět po rohu z dorážky Pinkavi třetí branku. Dále se hrál celkem vyrovnaný zápas a už to vypadalo na jasnou porážku, ale v 81. Sajdl předložil míč Klabanovi T.I. a ten koriguje na 3 : 1. O 7 minut později končí kombinace Míky s Krobem brankou prvně jmenovaného na 3 : 2!! a vydařený závěr korunoval svojí druhou brankou na 3 : 3 v poslední minutě Klaban T.I. !!! A tak utkání končí asi překvapivou, ale za bojovný a zodpovědný výkon zvláště ve 2. poločase, zaslouženou remízou 3 : 3. Pro celé jičínské mužstvo to byla cenná zkušenost s Divizní úrovní fotbalu a cenný impuls do další přípravy.

Pohled trenéra Jeníka na dnešní utkání: Jsem rád, že jsme mohli sehrát v krásném areálu ve Vrchlabí na kvalitní umělé trávě přípravný zápas proti vedoucímu celku Divize "C" - už to bez ohledu na výsledek je velmi poučné po všech stránkách pro všechny hráče. O to víc mě štve, že jsme si museli vypomoci hráči dorostu (kteří však nezklamali), protože chování a přístup některých hráčů "A" mužstva (zřejmě neví, co obnáší zimní příprava), je pro mě smutným obrázkem jejich charakteru! Samotný zápas byl v režii Ústí, které mělo častěji míč na svých kopačkách, my jsme se soustředili především na kvalitní defenzivu, protože směrem dopředu nám chyběla kvalita a poměrně lehce jsme ztráceli míče při zakládání útoků. Asi největším problémem bylo bránění útočných standardních situací, z nichž jsme obdrželi dva góly (musí být větší zodpovědnost všech hráčů). Co mě však potěšilo, byla snaha i za nepříznivého stavu 3:0 dodržovat taktické pokyny a stále bojovat o co nejpříznivější výsledek. Odměnou bylo překvapivé vyrovnání v závěru zápasu, což mě velice těší, ale i kdybychom prohráli, byl jsem překvapen, jak jsme utkání odehráli. Mělo by to být především takové plus pro hráče a chuť do dalších tréninků. Výsledek však nepřeceňuji, je to jen zimní příprava a je toho hodně, co se dá vylepšit!

05.02.2017 - 12:30:45 || kategorie muži A-zápasy