So 15.10. 10. kolo KP mužů: SK Jičín - Jaroměř 1:1 (0:1), PK 3:4

branka: Nálevka - referát ze zápasu

Dnešní výkon nebyl optimální - Zasloužené vyrovnání zařídil v 85. krásnou střelou dorostenec Nálevka - Závěrečné penalty jsme nezvládli

Po dvou cenných výhrách nad silnými soupeři jsme přivítali na svém stadionu další kvalitní celek, v minulé sezoně ještě divizní Jaroměř! Kdo si myslel, že opět uvidí kvalitní zápas a nadějný sebevědomý výkon jičínských hráčů, musel odcházet zklamán. Už ve 2. měli hosté, paradoxně po našem rohovém kopu, velkou šanci, kdy brejkovou situaci zakončil Čenovský, ale Puš skvěle vyrazil na roh! Za chvíli bylo na šance srovnáno. Po dalším rohu Míky mohl zakončit úspěšně Řeháček, ale hlavou dal vedle! Pak se dlouho nic moc nedělo, protože hra jičínského mužstva byla pomalá, nepřesná a bez pohybu a zákonitě tak nemohla přijít žádná šance, střela ani zajímavá akce! Do toho jsme ještě ve 31. dostali gól, kdy po centru nechal Materna lehce hlavičkovat Korenčíka a ten poslal Jaroměř do vedení! Nebezpečné situace jsme měli pouze po rohových kopech. Ve 35. to byl opět Řeháček, ale jeho nepovedená střela šla vedle a tak poločas prohráváme 0:1! Ve 2. poločase jsme přidali více na bojovnosti, snaze a touze po vyrovnání a hned ve 47. měl velkou šanci Ulvr, ale jeho hlavička skončila vedle. Další nadějnou možnost měl Klaban po Macháčkově přihrávce za obranu, ale v nadějné pozici však špatně zpracoval a bylo po naději! Získáváme mírnou převahu, která se nám však nedaří zúročit v nějakou šanci, protože se nedokážeme prosadit do pozorné obrany hostů. Ti spoléhají na brejky, ale největším nebezpečím byla v 65. střela Mullera z trestného kopu, kterou Puš vyrazil na roh! Tlak našich a snaha o vyrovnání v posledních deseti minutách narůstá a odměna přichází v 85., kdy Míka udrží těžký míč, přiťukne Nálevkovi, který krásnou střelou z 22metrů srovnává na 1:1!! Protože se remízový stav do konce utkání již nezměnil, na řadu přicházejí penalty. Puš sice 2x skvěle zasáhne, ale Nálevka, Miler a Horáček neproměňují a tak druhý bod si odváží Jaroměř. Je škoda, že jsme nenavázali na minulé výkony, protože od soupeře se čekalo daleko víc, bohužel od našeho týmu také. Ale především útočná fáze byla pro náš tým velká komplikace!

Sestava: Puš - Materna, Macháček, Řeháček, Veg T. - Ulvr, Míka, Kocourek, Kraus (69. Nálevka), Klaban (89. Horáček) - Miler

Rozhodčí : Filip Miroslav ŽK 3 : 1, ČK 0 : 0, Diváci 50 .

Vyjádření trenéra Jeníka:
Dnes jsme nehráli dobře, zvláště v 1. poločase to nemělo šťávu a ještě jsme zbytečně inkasovali laciný gól! 2. poločas co se týče nasazení, bojovnosti a touze zvrátit výsledek už vypadal lépe, ale stále nám chyběla herní kvalita v útočné fázi, větší sebevědomí a odvaha, směrem dopředu to bylo hodně upracované, nepřesné a kostrbaté. Pro mě je jak výkon, tak jeden bod z tohoto zápas málo!

16.10.2016 - 09:14:23 || kategorie muži A-zápasy