So 8.10. 9. kolo KP mužů: FK Vysoká n. L. - SK Jičín 0:1 (0:0)

branka: Mészáros M. - referát ze zápasu

Prvních 30 minut slabý výkon - V dalším průběhu utkání zlepšení - Množství nevyužitých šancí ke vstřelení branky - Nakonec se trefil opět Matěj Mészáros

K dalšímu utkání jsme cestovali na hřiště Vysoké n./L. I když se domácí pohybují ve spodní polovině tabulky, disponují kvalitním kádrem, který je v současnosti sužován velkým množstvím zranění. Úvodní minuty se odehrávaly převážně ve středu hřiště. Do první šance se dostali domácí po autovém vhazování v 8., ale Puš šanci řeší dobrým zákrokem. Domácí nás zatlačili na naši polovinu. V 16. se před Pušem ocitl sám domácí Růžička, Puš ale včasným vyběhnutím vyráží na roh. Jičínu se nedaří kombinace. Ve 26. vystřelil tvrdě po zemi z 20m Mészáros a jeho střelu s problémy chytá Menšl. Postupně se dostáváme do zápasu, začíná se dařit kombinace a dostáváme se do šancí. Ve 28. unikl po pravé straně Mészáros, ale na jeho prudkou přihrávku nabíhající Kraus nedosáhl. Ve 35. prošel po levé straně Tomáš Klaban přes 3 protihráče, prostrčil na Vega, ale jeho centr domácí obrana zblokovala. Ve 37. střílí nehlídaný Mészáros těsně vedle branky. Ten samý hráč se ve 44. ocitl z úhlu opět sám před Menšlem, ten opět střelu likviduje. Do 2. poločasu nastupuje mužstvo s cílem konečně vstřelit branku. Domácí obrana byla prostupná hlavně po stranách. V 50. se v šanci ocitl Mészáros, brankář ale vyráží. V V 56. uvolnil Klaban Míku, ten v dobré pozici střílí slabě do brankáře. V 63. končí TK Jeníka hlavičkou Kocourka těsně nad branku. V 65. se ve velké šanci ocitá Kraus, ale jeho slabou střelu Menšl chytá. Jičín tlačí, dostává se do šancí, ale branka stále nepřichází. Dočkal se konečně zasloužené branky v 70. - Klaban vystihl na půlce nepřesnou rozehrávku domácího kapitána, unikl a předložil míč na hranici vápna nabíhajícímu Mészárosovi a ten konečně rozvlnil síť za Menšlem-Jičín vede 0:1!! Domácí vsadili vše na útok, nám se tím otvírala možnost na brejky, které ale další brankou neskončili. Domácí se už do větší šance nedostali, asi jejich jediná šance vznikla v 85., kdy po průniku zprava odkop Jeníka trefil nohu domácího hráče a balon skončil jen těsně vedle pravého horního rohu Pušovy branky. Utkání nakonec končí těsným vítězstvím Jičína, které mohlo být vyšší, ale opět nás zradila přesnost a lepší finální řešení vypracovaných šancí, kterých bylo zvlášť ve 2. poločase hodně.

Sestava: Puš - Materna, Jeník, Macháček, Veg T. - Míka, Ulvr, Kocourek, Kraus, Klaban T. I (90. Sajdl) - Mészáros (89. Nálevka)

Rozhodčí : Martínek Miroslav ŽK 1 : 2, ČK 0 : 0, Diváci 50 .

Vyjádření trenéra Jeníka: Prvních 30 minut utkání jsme se jen bránili a byli rádi, že na ukazateli stále svítilo 0:0!! Pak už ale naše útoky byly nebezpečné a jen vlastní neschopností jsme nedokázali vsítit branku. To se povedlo až v 70. a protože jsme pojistku nepřidali, ačkoliv k tomu byly velké možnosti, do poslední minuty jsme se strachovali o těsné vítězství. Výhry si však ceníme, protože Vysoká je i přes absence několika hráčů kvalitní tým.

09.10.2016 - 12:15:06 || kategorie muži A-zápasy