SK Jičín - A tým - zápasy

rámeček

SK Jičín - A tým - zápasy

So 13.8. 1. kolo KP: SK Jičín - Nové Město n. M. 2:0


branky: Kraus, Haken T. - referát ze zápasu

Důležité 3 body v prvním soutěžním utkání - Vítězství se nerodilo lehce - Opět nás podržel brankář Puš chycenou penaltou - První mistrovská branka Pavla Krause v dresu Jičína

K prvnímu utkání podzimu přijelo mužstvo Nového Města nad Metují, které se loni pohybovalo na chvostu tabulky, ale věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání. Proti jarním utkáním nastoupili v sestavě tři podzimní posily - Pavel Kraus, Jirka Macháček a dorostenec Tomáš Khun. Začali jsme utkání aktivně. Do první šance se ale dostali v 8. hosté. Po TK hostů v 11. a následném rohovém kopu se dostal po brejku do šance Kraus, ale jeho střelu vyrazil brankář Holý na roh. V 15. na malém vápně střílí Kraus a následně Haken, ale brankář vyráží na roh! Ve 23. si naskočil na dlouhý aut zprava Klaban, ale jeho slabá hlavička nemohla brankáře ohrozit. Jsme lepší, vytváříme si tlak a šance, ty ale končí špatnou finální přihrávkou. Stav se ale nakonec přece jenom mění ve 40., kdy Milerova přízemní přihrávka zprava nachází na malém vápně nehlídaného Krause a ten neměl problém doklepnout míč do branky - 1 : 0!! V poslední minutě 1. poločasu ještě zahrozili dalekonosným TK z poloviny hřiště hosté, ale stav utkání se nezměnil. Do druhého poločasu jsme chtěli vstřelit co nejdříve druhou branku, která by utkání zlomila. Do šancí se dostává postupně Miler a Haken, ale koncovka chybí. Do svoji největší šance se dostali hosté v 58., kdy po naší chybě ve středu hřiště unikl po pravé straně hostující hráč a přihrál do vápna, kde měl jeho spoluhráč před sebou celou odkrytou branku a jen on ví, proč trefil pouze boční síť Pušovy branky!! V 75. nařizuje HR překvapivě po obranném zákroku v našem pokutovém území penaltu. Tu ale brankář Puš výborným zákrokem likviduje a dál udržuje vedení svého mužstva!! V 77. centruje Bucek do vápna vysoký míč na Kocourka, ten od brakové čáry přihrává před branku Hakenovi a ten zvyšuje na 2 : 0!! Tato branka rozhodla o výsledku, do konce zápasu se na skóre již nic nezměnilo a tak získal Jičín v úvodním utkání důležité 3 body. Vítězství bylo ale vydřené, stále nás trápí finální řešení vypracovaných šancí.

Sestava: Puš - Materna,Ulvr,Macháček,Veg T. - Míka,Miler,Haken (88. Jeník),Khun (76.Bucek),Klaban T. (84.Mészáros M.) - Kraus (64.Kocourek)

Rozhodčí: Kubišta Josef, ŽK 1 : 1, ČK 0 : 0, Diváci: 80.

Vyjádření trenéra Jeníka: Naše výhra se vůbec nerodila lehce a byla hodně vydřená! V 1. poločase jsme sice byli lepší, ale vedli jsme jen 1:0, protože šance z úvodní 20-ti minutovky jsme nevyužily! 2. poločas jsme se trápili a přečkali velkou šanci hostů, klíčová situace pro vývoj zápasu tak přišla v 75. minutě, kdy Puš chytil přísně nařízenou penaltu a podržel nás nad vodou, vzápětí jsme přidali druhý gól a zápas jsme dovedli do vítězného konce. Začátek soutěže nás ale,stejně jako přípravné zápasy,nezastihl v dobré formě, je toho hodně, co musíme zlepšit!

 

16.08.2016 - 21:48:12 || kategorie muži A-zápasyNáhodné články z vybrané kategorie