So 14.5. 25. kolo KP mužů: Chlumec n. C. - SK Jičín 3:3 (2:2) PK 3:4

branky: Haken T. 2, Řeháček - referát ze zápasu

Z Chlumce vezeme nakonec dva body - Hrubé chyby zkušených hráčů nás připravily o plný bodový zisk - Střelecky se dařilo Tomáši Hakenovi

K 25. kolu VOTROK KP mužů zajížděli hráči SK Jičín na hřiště FK Chlumec nad Cidlinou opět v improvizované sestavě se dvěma dorostenci na lavičce, kteří měli už svůj dopolední zápas v nohách. Utkání začíná velmi svižně, šance střídá šanci na obou stranách, se všemi si ovšem poradí obrany nebo brankáři. Ve 3. nastřeluje jičínský Haken tyč domácí branky. V 17. se po krásném pasu mezi obránce dostává do šance Kocourek, domácí obránci však odvrací na rohový kop. Do 25. jsme byli lepším týmem, jsme více na balónu, dá se říci, že naši hráči kontrolují hru. Pak ale přichází velká chyba brankáře Puše při odkopu, následnou střelu domácích ještě vyráží, ale pouze k nohám volného Bráborce, který už nemá žádný problém uklidit míč do naší prázdné branky - 1:0 pro domácí!! Od této chvíle domácím narostla křídla, jsou všude dříve, tlačí se dál do útoku. 2 minuty od úvodní branky chybuje až školácky zkušený Vacek a domácí Hartman zvyšuje na 2:0!! Vedením se domácí uspokojili, hrají ze zajištěné obrany a podnikají rychlé brejky. Ve 43. vybojuje Klaban rohový kop pro Hakena, který na zadní tyči nachází hlavu Jardy Řeháčka, který se v této činnosti nemýlí a snižuje na 1:2!! A to není vše!! Za minutu se stav opět mění, Veg vysunuje na levé straně Klabana, ten po zemi přihrává do vápna Hakenovi a jeho střelu zastavuje až síť domácí branky - vyrovnáno na 2:2!!! Do druhé půle hráči Jičína vstupují tak, jak zakončili tu první, a to velkým tlakem. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat, domácí brankář vyrobil podobnou minelu jako hostující Puš v první půli a Haken mazácky přehazuje chybujícího brankáře, vedeme 2:3!! Domácí hráči se snaží vyrovnat, stáhnou obranu na 3 obránce, což je pro náš, v tuto chvíli dobře hrající tým, voda na mlýn k podnikáním rychlých brejků do otevřené obrany. Z mnoha šancí, které jsme si vytvořili, bohužel žádnou neproměňujeme. A tak přichází fotbalové "nedáš - dostaneš", V 89. si dávají Nálevka s Maternou přednost s odkopem, domácí Bráborec toho využívá a vyrovná na 3:3!! Zápas tedy nakonec končí remízou. V následných penaltách jsme díky třem úspěšným zákrokům Puše šťastnější a do Jičína tak odvážíme 2 body.

Sestava: Puš - Vacek, Řeháček, Materna, Veg - Ulvr, Kocourek, Mikolášek (74. Horáček V. ), Míka - Klaban (81. Nálevka), Haken T.

Rozhodčí: Beránek David, ŽK 0 : 3, ČK 0 : 0, Diváci: 130.

Vyjádření trenéra Jeníka: Po vlažném začátku přišla hrůzostrašná pětiminutovka, kdy jsme soupeři svými hrubkami nabídli dvougólové vedení, naštěstí do konce 1. pol. jsme srovnali, což mě potěšilo. Začátek 2. pol. nám vyšel a ujali jsme se vedení, další možnosti ke zvýšení náskoku jsme zahazovali nebo brejky řešili nepřesně, což se nám vymstilo a o výhru jsme přišli po další neuvěřitelné hrubce dvě minuty před koncem!! Na penalty jsme byli nakonec úspěšnější. Nemůžeme však soupeři darovat všechny góly, to mě štve nejvíc!!!

16.05.2016 - 18:28:56 || kategorie muži A-zápasy