So 23.4. 22. kolo KP mužů: SK Jičín - Kostelec n. O. 5:0 (0:0)

branky: Ulvr 3, Klaban, Haken T. - referát ze zápasu

Zasloužené vítězství - Tři góly kapitána Jakuba Ulvra - Sedmá vychytaná nula brankáře Michala Puše - Na Týniště zapomenuto - V sobotu do Náchoda

Po nepovedené úterní dohrávce v Týništi n. 0. hostil domácí celek SK Jičín další celek Rychnovska, nováčka z Kostelce n. 0. Tomu by rádi domácí vrátili podzimní porážku 2:1. A povedlo se. Utkání začalo ve svižném tempu, útoky se přelévaly, soupeř se představil jako technické běhavé mužstvo s pevnou obranou. Po čtvrthodině hry vyslal první navštívenku na Pušovu svatyni nepříjemnou střelou pod břevno Kaplan, domácí gólman vytáhl nad břevno. Od toho momentu převzali aktivitu domácí. V dalších minutách musel být spokojený i trenér Jeník, jehož svěřenci začali produkovat to, co od nich vyžaduje. Zlepšili se v držení míče, měli i kvalitnější útočnou fázi. Ale zatím bez efektu. V dobrých pozicích se ocitl Klaban, Haken, Miler, chyběl už jenom gól. Zamrazilo ale ve 45., kdy po chybě domácích dával Kadavý v dobré šanci nad. Všechno si domácí vynahradili ve druhém dějství. Do něho vlétli jako uragán. Svoji aktivitu ještě vystupňovali. Najednou bylo plné hřiště Hakena, Milera, T.Vega, Kocourka i Klabana. Výsledek se dostavil. V 54. si na parádní centr Hakena zprava naskočil Jakub Ulvr a hlavou poslal jičínské barvy do vedení 1:0. Za tři minuty nato vystrašil bombou hostujícího gólmana jeden v sobotu z nejlepších, Haken. V 59. se ve skrumáži před brankou soupeře nejlépe zorientoval znovu Ulvr a bylo to 2:0 pro domácí. To už hosté rezignovali, domácí ovládli zápas. V dalších minutách byla radost sledovat jičínskou pohodu. Na nepovedené utkání v týdnu v Týništi je zapomenuto. Jeden útok za druhým se valil na branku soupeře. I prořídlé jičínské publikum občas zatleskalo. Přišly i další trefy do černého. V 64. po faulu na Milera následovala penalta, kterou kapitán Ulvr bezpečně proměnil a upravil tak na 3:0. Hattrick pro kapitána - zaslouženě. To ale nebylo všechno. 75. a hlavička Tomáše Klabana a je to 4:0. To už bylo pro hosty na ručník. Jičín naprosto ovládl dění na hřišti. Skórovat mohl Miler, Haken i Kocourek. Úspěšný při zakončení byl až v 89. Tomáš Haken. Upravil na konečných 5:0 a podtrhl tím svůj kvalitní výkon i výkon celého kolektivu. Za uznání stojí i sedmá vychytaná nula brankáře Puše. Po páté na jaře ze sedmi kol. Jičínský fanoušek odcházel spokojený. Byla to sobotní paráda se sympatickým kvalitním soupeřem. Uznání patří všem aktérům. Jen těch diváků by mohlo chodit více. Už jsme si ale zvykli, jsme v Jičíně.

Sestava: Puš - Veg J., Jeník (18. Vacek), Ulvr, Veg T. - Zezulka, Kocourek, Míka (81. Šaroun), Miler, Haken T. - Klaban I T. (77. Horáček P.)

Rozhodčí: Slavíček Lukáš, ŽK 0 : 4, ČK 0 : 0, Diváci: 60.

Vyjádření trenéra Jeníka: Po herně vyrovnaném 1. poločase, kdy spíše nebezpečnější byli v pokutovém území hosté, by mě nenapadlo, že nakonec z toho bude jasná záležitost! Rozhodl o tom náš 1. gól a zodpovědný výkon celého týmu ve všech řadách po celých 9Ominut, nad kterým ještě vyčníval individuální výkon Ulvra! Nicméně černá můra z úterní dohrávky v Týništi mě bude strašit ještě hodně dlouho!

25.04.2016 - 16:53:40 || kategorie muži A-zápasy