So 9.4. 20. kolo KP mužů: SK Jičín - Provodov 2:0 (1:0)

branky: Haken T., Kocourek PK - referát ze zápasu

Jičín i po pěti utkáních jara bez porážky - Kolektivní výkon s kvalitními výkony jednotlivců - Pušova pátá vychytaná nula v soutěži - Kvalitní fotbalový soupeř - V sobotu dopoledne na hřiště hradecké Slávie

Na podzim zvítězil SK Jičín na hřišti nováčka soutěže 1:4. Byla to nejvyšší podzimní výhra na hřišti soupeře. V jarním utkání na domácím pažitu své vítězství zopakoval. Ale nerodilo se vůbec jednoduše. Soupeř přes zimu posílil a prezentoval se kvalitním fotbalovým výkonem. Bylo dobře, že domácí šli hned v 8. do vedení. Po spolupráci na pravé straně se z hranice šestnáctky přesně trefil Tomáš Haken a bylo to 1:0!! Úvodních dvacet minut hrál Jičín aktivně. V dalších minutách jeho iniciativa opadla. Soupeř zahrozil v 18., kdy po centru zprava z TK hlavičkoval Gorol do tyče Pušovy svatyně. Hosté nabírali dech a začali být útoční a nepříjemní. Ve 38. hostující Rojšl trefil ve výhodné střelecké pozici vysoko nad branku. Jičín po nadějném úvodu hrozil pouze střelami z dálky (Haken, Zezulka), ale bez efektu. Ve 45. chtěli domácí penaltu za ruku obránce, ale to bylo spíše přání. Ve stejné minutě se do dobré střelecké pozice dostal mladíček Míka, ale nezakončil. Druhé dějství začali lépe hosté. V 54. měli jasnou loženku!! Připravil ji zleva Rojšl, ale Metzner v jasné gólovce před Pušem zahodil. Důležitý moment utkání. Domácí zvedli hlavu a převzali otěže utkání. Stále častěji pronikali do soupeřovy obranné poloviny a zaměstnávali zadáky soupeře. Pevná obrana, jistý Puš, spolehlivý jičínský Jágr trenér Jeník, výborný kapitán Ulvr ve středu pole, aktivní a pracovití Tomáš Haken a Marek Kocourek, to byly největší devizy domácího týmu. A úspěch se dostavil. V 62. byl faulován driblující Tomáš Haken, následovala penalta, kterou s jistotou proměnil Kocourek. 2:0 pro domácí!! Hosté ale i v následujících minutách prokazovali fotbalovost i touhu po lepším výsledku. Pohodlně mohli i vyrovnat. V 64. dával Rojšl po zemi těsně vedle. Závěr patřil domácím. Střela Materny v 73. šla těsně nad, na parádní centr Jeníka zleva si nikdo nenaskočil. Utkání končí. Končí spokojeností. Na jaře v základní hrací době Jičín z pěti utkání neprohrál. Puš vychytal třikrát nulu, obrana je kompaktní, góly také dáváme. Snad se konečně Jičín odrazí od osmé příčky v tabulce, protože jeho herní i výsledkové ambice jsou určitě vyšší.

Sestava: Puš - Veg J., Jeník, Řeháček, Materna - Ulvr, Zezulka, Kocourek, Míka (69. Mészáros M.), Klaban I T. (79. Bucek), - Haken T. (87. Horáček V.)

Rozhodčí: Pešava Otakar, ŽK 3 : 6 !!, ČK 0 : 0, Diváci: 60.

Vyjádření trenéra Jeníka: Výhra nás těší, vůbec se však nerodila lehce, soupeř i jeho hra byla velmi dobrá. Po gólu a aktivním vstupu do zápasu jsme při soupeřových rohách 2X se štěstím neinkasovali a když ve 2. poločase jsme přežili i další tutovku Provodova a vstřelili druhý gól z penalty, mohli jsme být do konce zápasu klidnější! Přesto však na můj vkus jsme měli značné rezervy v držení míče a chyběla i kvalitnější útočná fáze, což bych si přál zlepšit v dalších zápasech!

10.04.2016 - 19:07:28 || kategorie muži A-zápasy