So 12.3. SK Jičín - TJ Lázně Bělohrad 4:4 (0:3)

branky: Klaban T. 3, Haken T. - referát ze zápasu

Sestava: Puš - Šaroun (32. Knížek ), Krykorka (45. Nálevka ), Ulvr, Materna - Miler (25. Mészáros M.) - Kocourek, Haken T., Vacek (61. Klaban), Veg T. - Klaban (46.Zezulka )

Branky: Klaban 3, Haken T. - Jezbera 2, Lánský, Odvárko

Místo odloženého mistrovského utkání jsme sehráli zápas na jičínské umělé trávě proti mužstvu Lázně Bělohrad. V první nadějné pozici se ocitl ve vápně Kocourek, ale jeho akci zblokoval hostující obránce! Poté převzali iniciativu hosté a na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo! V 5. po našem autu lehce ztrácí míč Miler, následuje centr a hlavou otevírá skóre Jezbera 0:1. Ve 20. po rohovém kopu hostů se k odraženému míči dostal Lánský a krásnou střelou z poza vápna do šibenice zvyšuje na 0:2. Ve 30. se po chybě na pravém kraji obrany dostává k míči Jezbera a bezpečně proměňuje na 0:3! Hosté dominují a jsou jasně lepším týmem v 1. poločase!
Do 2. poločasu vstoupili lépe jičínští a snižují v 52. Tomášem Hakenem na 1:3, vzápětí ale hosté odpovídají rychlým protiútokem, Berger se krásně uvolnil, naservíroval míč před branku na Odvárka a ten zvyšuje opět na rozdíl tří branek, je to již 1:4! Jičínští však ani za tohoto stavu nesložili zbraně a po rohu Hakena v 63. dává Klaban na 2:4 a v 70. po Kocourkově úniku po pravé straně se nejlépe zorientuje ve vápně Klaban a snižuje na 3:4! V 76. po Nálevkově kolmé přihrávce za obranu vyrovnává opět dnes střelecky disponovaný Klaban na konečných 4:4!! V závěru zápasu už všechny nadějné akce zmařily nepřesnosti na obou stranách nebo je zastavily obrany obou mužstev.

Pohled trenéra Jeníka na dnešní utkání: 60 minut zápasu jsme nebyli na hřišti, a jestli ano, tak jsme byli přímo tragičtí! Náladu mi pouze zlepšilo to, že i za stavu 1:4 jsme nesložily zbraně a dokázali srovnat skóre! Po fotbalové stránce jsme však za soupeřem hodně zaostávali ve všech fotbalových činnostech! Alarmující ale je, že jsme za poslední tři zápasy obdrželi 13 gólů!! Stále se nám opakují hrubé individuální chyby, ze kterých už pomalu šedivím a pokud toto nezlepšíme, nemůžeme pomýšlet na dobré výsledky!

První domácí mistrovské utkání sehraje A-mužstvo v sobotu 19. 3. 2016 ve 12,30 hod. na domácím hřišti proti Slovanu Broumov. B-mužstvo zajíždí rovněž v sobotu do krajského města na hřiště Lokomotivy Hradec Králové, kde je výkop zápasu v 15,00 hod.

13.03.2016 - 19:43:04 || kategorie muži A-zápasy