So 24.10. 12. kolo kolo KP mužů: SK Jičín - FC Rychnov n. K. 4:1 (1:0)

branky: Chramovský, Haken T., Vacek, Kocourek - referát ze zápasu

Důležité domácí tři body - Bojovný výkon celého mužstva - Vstřelili jsme 4 branky a další slibné šance zůstali nevyužity - Příští týden cesta do Vysoké nad Labem, která je v tabulce o bod před námi

Pokud jsme chtěli atakovat první polovinu tabulky, museli jsme dnes bodovat a to za 3 body. Za krásného podzimního počasí v době oběda začala obě mužstva aktivně. Hned v 1. vysunul Chramovský Vacka, ten ale na přihrávku nedosáhl. Ve 4. zahrozili po rohovém kopu hosté, ale střely zblokovali domácí obránci. V 5. střílel z hranice vápna těsně nad Vacek. V 15. unikl po pravé straně Kocourek, ale jeho centr chytá Pěnička. O dvě minuty později stejná akce hostů končí hlavičkou nad Pušovu branku. Ve 21. vyslal Zezulka do úniku dnes aktivního Kocourka, ten našel v malém vápně nabíhajícího Chramovského a ten střelou k tyči dostává domácí do vedení 1 : 0!! V 31. střílí branku Haken T., ale jeho radost kazí zvednutý praporek asistenta na lajně- ofsajd!! Hrajeme aktivně, ale někdy chybí lepší finální řešení. Poslední velkou šanci měl Jičín ve 45., kdy nebezpečně vystřelil Vacek a vyraženou střelu nedokázal Kocourek „uklidit" do branky, ale přestřelil!! Vstup do 2. poločasu se vydařil hostům, když jejich TK ve 47. končí po teči na břevně Pušovi branky!! Hosté hrozí především ze standartních situací, tu v 56. odvrací hlavou na roh Haken L.. V 66. unikl po pravé straně Vacek a jeho přihrávku posílá do sítě Haken T.- Jičín vede 2 : 0!! V 72. unikl po pravé straně opět Kocourek a jeho přízemní přihráku na zadní tyč doklepává do branky Vacek - 3: 0!! Do další velké šance vyslal pěknou přihrávkou Drusan Chramovského, ale jeho dlouhé sólo na brankáře neskončilo brankou. Kontrolujeme průběh utkání, ale v 83. po centru zprava hosté přece jenom vstřelili branku na 3 : 1. Reakce domácích byla rychlá, neboť o dvě minuty později unikl po pravé straně opět Kocourek a tentokrát sám zvýšil vedení na konečných 4 : 1!! Dnešní výkon měl kvalitu, mužstvo hrálo s chutí, bojovalo celý zápas a získalo důležité 3 body. Čekají nás poslední dva těžké zápasy a to venku se silnou Vysokou nad Labem a v posledním kole doma s lídrem tabulky Kratonohami. V těchto zápasech musíme předvést alespoň dnešní výkon, abychom mohli myslet na bodový zisk.

Sestava: Puš - Materna, Haken L., Ulvr, Veg T. - Zezulka, Haken T. (81. Jeník), Kocourek, Vacek, Miler (70. Drusan) - Chramovský (77. Horáček P.)

Rozhodčí: Janeček Štěpán, ŽK 1 : 0, ČK 0 : 0, Diváci: 79.

Vyjádření trenéra Jeníka:
Naše vítězství v dnešním utkání je zasloužené, byli jsme lepší, aktivnější na míči, silnější v kombinaci. Jen škoda, že některé další dobré šance zůstaly neproměněny. Hosté byli nebezpeční hlavně při standartních situacích. Přál bych si, aby jsme takovou chuť do hry, zaujetí a bojovný výkon předváděli v každém zápase!!

25.10.2015 - 20:38:04 || kategorie muži A-zápasy