Ne 7.9. 5.kolo KP mužů: FK Jaroměř - SK Jičín 2:1 (2:1)

branka: Veg T. - referát ze zápasu

Vyrovnané utkání s lídrem tabulky „Černé" tři minuty rozhodly o výsledku Bez útoku se nedá vyhrávat Poprvé jsme vyšli bodově naprázdno

K dalšímu utkání KP jsme jeli na stadion lídra tabulky mužstva FK Jaroměř. Postavení domácích v tabulce dalo tušit, že nás nečeká lehké utkání. To se potvrzuje hned po rozehrávce, kdy domácí poprvé míří na Pušovu branku. Ve 2. se na vápně uvolnil Mikolášek, ale jeho střela byl nepřesná. Obě mužstva hrají opatrně s cílem neudělat chybu. Domácí hrozí hlavně po své pravé straně, kde vznikají nebezpečné nájezdy na naší branku. V 17. ohrozil domácí branku Vacek, ale s jeho střelou neměl domácí brankář problém. Ve 31. se po zmatcích v domácí obraně dostal k míči Gaubman, ale jeho střelu z úhlu do prázdné branky domácí brankář vyráží. Ve 35. střílí z „voleje" Vacek, ale branku netrefuje. Jičín se dočkal ve 39.-Veg prošel po levé straně přes dva protihráče a prudkou střelou k bližší tyči posílá Jičín do vedení 0:1!! Bohužel, téměř vzápětí zbytečně fauluje náš hráč na okraji pokutového území a nařízenou penaltu domácí Škoda bezpečně proměňuje na 1 : 1. To ovšem nebylo z naší stany vše - za dvě minuty Puš vráží střelu domácích a náš hráč nešťastně přihrává osamocenému Škodovi, který do prázdné branky dovršuje obrat na poločasových 2 : 1. Do druhého poločasu jsme chtěli s výsledkem něco udělat, ale domácí hráli rychle a důrazně. V 18. vytahuje Puš konečky prstů nebezpečnou přízemní střelu domácích. Domácí hrozí hlavně po své pravé straně. Důležitá situace nastala v 67. - Řeháček zastavuje v našem vápně domácího Exnara, který za nafilmovaný pád vidí ŽK a za následný komentář směrem k rozhodčímu ČK !!!! Domácí se zatáhli ke svoji šestnáctce s cílem ubránit vítězství a Jičín se snažil početní převahu využít alespoň ke srovnání stavu. Naše útoky ale domácí většinou odvracejí, nám chybí přesnost finální přihrávky. V 82. nečekaně vystřelil z 25m Hejtmánek, ale domácí brankář jeho střelu vyráží. Domácí kouskují hru několika střídáními, naši hráči se tlačí k domácí brance, což vede k několika nebezpečným útokům domácích. V závěrečných vteřinách se do útoku vypravil i brankář Puš, ale na naší první letošní porážce se už nic nezměnilo a letos poprvé odjíždíme bez bodového zisku. Do dalšího zápasu je potřeba zlepšit hlavně útočnou fázi, neboť jsme doposud vstřelili pouze 8 branek a v tom patříme k nejslabším v soutěži.

Sestava: Puš - Drusan, Řeháček, Ulvr, Miler - Veg T., Gaubman, Mikolášek ( 31. Hejtmánek), Vavrinec, - Havlík ( 67. Bucek) , Vacek

Rozhodčí - Šiling Karel, ŽK 2 : 2, ČK 1 : 0, Diváků - 224.

V. Kubíček - trenér: Za krásného fotbalového počasí se hrál oboustranně útočný fotbal. Naše mužstvo šlo po pěkném průniku Vega do vedení 0 : 1. Bohužel, během následujících tří minut jsme vyprodukovali dvě hrubé individuální chyby a darovali jsme domácím poločasové vedení 2:1. Ve druhém poločase jsme se snažili vývoj utkání otočit, ale to se ani při 20-ti minutové přesilovce, kdy domácím byl vyloučen Exnar, nepodařilo a poprvé jsme vyšli bodově naprázdno.

08.09.2014 - 21:01:16 || kategorie muži A-zápasy