So 16.8. 2.kolo KP mužů: SK Jičín - Sokol Kratonohy 3:1 (2:1)

branky: Drusan, Havlík, vlastní - referát ze zápasu

První vítězství v nové sezóně    Zlepšený výkon Jičína    Nastřelili jsme opět dvě břevna    Dohrávali jsme od 65. bez vyloučeného Krykorky Zasloužené vítězství domácích

K prvnímu domácímu utkání sezóny 2014-2015 přijelo na naše hřiště mužstvo Sokola Kratonohy. Mužstvo Jičína chtělo napravit nepovedený výkon z minulého týdne v dalekém Broumově. Začátek utkání ale zlepšení nenapovídal - nedařily se přihrávky, na mokrém terénu vázla kombinace. Navíc hostující hráč Fidra se z trestného kopu ze 20 metrů trefil do levého horního rohu naší branky tak, že brankář Puš vůbec nereagoval - 0:1 !!! Bylo otázkou, co obdržená branka s domácími udělá. Od tohoto okamžiku se ale naše hra zlepšila, dařila se kombinace, vepředu jsme častěji udrželi míč. V 18. kope trestný kop ze 20 metrů Drusan a jeho střela končí na břevně hostující branky. K vyrovnání došlo ve 27. - domácí novic Vavrinec zatáhl po pravé straně míč až k lajně a přízemní přihrávkou našel nabíhajícího obránce Drusana, který, ač tísněn, dopravil míč do sítě 1 : 1 !!! Naši hráči dále pokračovali v útočné hře, ve 30. se na hranici vápna uvolnil Havlík a jeho střela skončila opět na břevně hostující branky. Ve 36. trefují břevno i hosté. Ve 36. pas středem hostující obrany míjí oba stopeři a domácí novic Havlík sám na brankáře nezaváhal a zvýšil na poločasových 2 : 1 !!!!! Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, ve slibné šanci se objevuje Veg T. Naše pojistka výsledku se zrodila ve 49. - Vacek kope roh a dezorientovaný hostující Vyleťal hlavičkuje do vlastní branky - 3 : 1 !!! Komplikace pro domácí nastává v 65., kdy domácí Krykorka zastavuje před vápnem hostujícího útočníka a v ruce HR se objevuje ČK !!! O pár minut později hosté posílají na hřiště dva nové hráče a začínají hrát na tři útočníky s cílem korigovat výsledek. Vytvořili si sice nějaké šance, ale branku nevstřelili, naopak v 92. mohl domácí střídající Zlámal vstřelit čtvrtou branku Jičína, ale hostující obránce špičkou kopačky míč vytěsnil mimo prázdnou branku. Vítězství Jičína bylo zasloužené, mužstvo podalo zlepšený výkon a získalo zaslouženě první vítězství.

Sestava: Puš - Drusan, Ulvr, Řeháček, Krykorka - Veg T., Gaubman, Voldán (90. Javůrek), Vavrinec - Havlík (76. Miler), Vacek (87. Zlámal)

Rozhodčí - Gereg Tomáš, ŽK 2 : 4, ČK 1 : 0, diváků 110.

V. Kubíček - trenér: Dnes jsme předvedli dobrý kombinační fotbal, i když nás hosté již ve 13. zaskočili pěknou brankou z trestného kopu. Dokázali jsme ale rychle vyrovnat a do poločasu jsme šli do vedení 2 : 1. Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobrém výkonu a i v 10. hráčích jsme utkání dotáhli k prvnímu vítězství v tomto ročníku. Hráče musím pochválit za zlepšený výkon oproti zápasu před týdnem v Broumově.

17.08.2014 - 20:12:21 || kategorie muži A-zápasy