SK Jičín - A tým - zápasy

rámeček

SK Jičín - A tým - zápasy

So 3.5. 24. kolo KP mužů: Slavia HK - SK Jičín 1:2 (1:2)


branky: Kraus, Kocourek - referát ze zápasu

Další tři body ze hřiště soupeře    Na porážku s Červeným Kostelcem zapomenuto    Příští dva zápasy doma (Úpice a Chlumec n.C.)

V překrásném fotbalovém areálu Slavie Hradec Králové se jičínští hosté představili netradičně v sobotu dopoledne. Běžela šestá minuta utkání, než se soupeř rozkoukal, uvolnil se šikovně na levé straně Michal Voldán, přesně nacentroval na hlavu volného Pavla Krause a Jičín šel do vedení 0:1. V dalších minutách sice převzali otěže utkání domácí, hráli technicky v pohybu, brance soupeře ale neublížili. Jičín důsledně bránil, Puš chytal s jistotou. V 18.min. včasným vyběhnutím zmařil jasnou gólovku soupeře. Brejky hostů byly stálým nebezpečím. Ve 22.min. přesně zamířil z hranice šestnáctky Marek Kocourek a na ukazateli svítilo 0:2. To už bylo pro hosty velice slibné. Soupeř se ale nevzdával. Ve 39.min. dostal kolmo mezi obránce balón domácí Brázda, po krátkém sprintu byl sám před Pušem a šikovně zasunul. Za stavu 1:2 odcházela obě družstva na poločasovou přestávku. Po té domácí vystupňovali tlak, získali územní převahu a několik rohů. Do vyložené brankové příležitosti se nedostali. Jičín důsledně bránil, spoléhal na brejky. Z nich ale také nezapršelo. S přibývajícími minutami byli domácí čím dál nervóznější. Bodový zisk se jim vzdaloval, minuty ubíhaly. Hosté nakonec dovedli utkání do vítězného konce. Tři body s dobrým soupeřem jsou cenné. Důležité také bylo, že se jičínští za pár dnů oklepali z nešťastné porážky na domácím hřišti s Červeným Kostelcem (0:1) a znovu naskočili na vítěznou vlnu. V nejbližším programu SK Jičín čekají A mužstvo dva mistrovské zápasy na domácím pažitu. Ve čtvrtek 8.5. od 17,00 Sparta Úpice a v sobotu 10.5. ve stejnou dobu FK Chlumec n.C. Sobotní výsledek s hradeckou Slavií je tou nejlepší pozvánkou pro jičínské příznivce v domácím dvojutkání.

S e s t a va : Puš - Kubíček, Řeháček, Ulvr, Veg J. (82.Bucek) - Miler, Haken T, Gaubmann, Kocourek - Voldán (76.Vacek), Kraus (92.Zeman).

Trenéři Jaroslav Matějka, Roman Mikolášek.

Rozhodčí Josef Vašata z Týniště n.O., diváků 85, ŽK 4:4, rohy7:3.

Názory trenérů Jaroslava Matějky a Romana Mikoláška:

Krásné fotbalové prostředí na nás mělo pozitivní vliv a dokázali jsme o utkání rozhodnout už v prvním poločase. Obě vstřelené branky byly po rychlím přechodu do útoku. Druhý poločas měli opět více ze hry domácí, ale do vyložených šancí jsme je nepustili. Protože ani nám se nepodařilo dotáhnout do konce naše brejkové situace, byl výsledek zápasu na vážkách až do konce.Výborně utkání řídila trojice rozhodčích.

 

03.05.2014 - 14:48:35 || kategorie muži A-zápasyNáhodné články z vybrané kategorie