So 12.4. 21. kolo KP mužů: SK Jičín - FK Jaroměř 4:2 (3:1)

branky: Voldán 2, Kraus, Haken T. z PK - referát ze zápasu

Soupeři vracíme podzimní porážku    Za 15.min. 3:0 pro Jičín    V dalších minutách hra nic moc    Michael Vacek pečetil tři body

Svému největšímu pronásledovateli v tabulce, třetí Jaroměři, chtěli domácí především vrátit zatím jedinou, ale ostudnou porážku 3:0 z podzimního zápasu na jeho hřišti v jaroměřské Růžové ulici. Podařilo se. Vítězství se ale nerodilo jednoduše, přesto že to za patnáct minut vypadalo na ručník pro hosty. Jičín totiž v téhle minutě vedl už 3:0 a nikdo z přítomných nepředpokládal, že by v dalších minutách mohlo dojít ke zvratu utkání. Utkání se vyvíjelo jasně pro Jičín. Hned v 5.min. se protáhl obranou soupeře Michal Voldán, přesně zamířil a bylo to 1:0. V desáté minutě utkání nastala kuriozní situace. Hostující obránce dával obloukem malou domů, balón přeplachtil brankáře Ondráčka, skončil na tyči hostující svatyně, odrazil se k šikovně postavenému Voldánovi a bylo to 2:0. A to ještě nebylo všechno. V 15.min. se prodral v šestnáctce Pavel Kraus a bylo to už 3:0 pro Jičín. Zdálo se, že hosté jsou na kolenou a další branky na sebe nenechají dlouho čekat. Opak byl pravdou. Hostům sice chyběl nejlepší střelec přeboru Kořínek s 18. brankami, ale nahradil ho druhý kanonýr Martin Škoda. Ten nenápadně do poločasu snížil parádní trefou ve 31.min. na 3:1. Nejdříve to vypadalo pouze na kosmetickou úpravu výsledku. Ale pozor, utkání se hraje 90.minut. Začalo druhé dějství a znovu druhý nejlepší kanonýr Jaroměře Martin Škoda snižuje na 3:2. To už Jičínu zatrnulo. A na hře domácích to bylo okamžitě znát. Vepředu neudrželi balón, střed hřiště ovládli hosté, obrana chybovala. Hostům narostla křídla. Stačilo jim hrát ve větším pohybu a Jičín nevěděl, kam dřív skočit. Vyrovnání bylo na spadnutí. Při posouzení herního projevu domácích měl i největší fanda Jičína obavu, že soupeř minimálně vyrovná. Nestalo se. Proč? Za to může Michael Vacek. Ten po zranění vyběhl až v 74.min. A hned to bylo znát. V 86.min. vystrašil nečekaným lobem téměř od půlky brankáře Ondráčka. Balón šel centimetry nad. Obraně soupeře nedopřál chvilku klidu. Výsledkem byl v 90.min. faul hostujícího brankáře a následná penalta, kterou Tomáš Haken bezpečně proměnil a stanovil konečný výsledek na 4:2 pro domácí. V celkovém kontextu utkání bylo vítězství s kvalitním fotbalovým soupeřem zasloužené.

S e s t a v a : Puš - Kubíček, Řeháček, Ulvr, Drásán - Miler (60.Kocourek), Gaubmann, Haken T, Veg J. (82.Bucek) - Voldán (74.Vacek), Kraus.

Trenéři Roman Mikolášek a Jaroslav Matějka.

Rozhodčí Filip Miroslav z Rychnova n.Kn., diváků 75, ŽK 3:1, rohy 5:4.

13.04.2014 - 08:53:37 || kategorie muži A-zápasy