So 29.3. 19. kolo KP mužů: SK Jičín - TJ Lázně Bělohrad 3:0 (2:0)

branky: Kraus, Haken T., Miler - referát ze zápasu

Okresní derby jasně pro Jičín    Pavel Kraus novou posilou    V sobotu na vedoucí celek tabulky (Týniště S0 16,30)    V dresu soupeře pět bývalých hráčů SK (Velich, Berger, Vích, L.Michálek, Jezbera)

Od roku 2003 v mistrovském utkání (1.A a KP) na domácím hřišti Jičín neprohrál. Pouze dvakrát skončil zápas nerozhodně. Na vítězné vlně pokračovali domácí i v sobotu. Svého soupeře jasně přehráli a po zásluze zůstaly body po Rumcajsově pochodu v Řáholci. Lázeňská Bažantnice tahala za kratší konec. Od první minuty byl Jičín aktivnější. Hosté hráli hluboko zataženi ve vlastní šestnátce. Dvě úvodní střely Marka Kocourka a jedna Jardy Řeháčka ještě branku nepřinesly. Ve 21.min. už zapršelo. Po pravé straně se šikovně proháčkoval Michal Voldán a jako na podnose předložil Pavlu Krausovi, který bez problému zasunul. Byla to premiérová branka novice v jičínské dresu, kterého získal Jičín z FC Vrchlabí v minulém týdnu. Na branku hostů se valily další útoky. Ve 35.min. po šikovné akci Kocourka a jeho centru trefil Tomáš Haken břevno brankáře Galla. Hosté v prvním dějství nic. Brankáře Michala Puše vyzkoušel z trestného kopu až ve 43.min. Olda Velich, bývalý hráč a přítel SK, který ve svých 44. letech zahrál na svém postu stopera na jedničku a musí být příkladem pro své ostatní spoluhráče. Navíc v dresu hostů nastoupili čtyři další bývalí hráči SK Jičín (Berger, Jezbera, Vích, L.Michálek). Do druhého poločasu nastoupili hosté sympaticky. Ve snaze korigovat výsledek vylezli z obranné ulity a začali hrát výrazně aktivněji. Za první půlhodinu druhé části hry měli víc střeleckých příležitostí, než za celý první poločas. Jejich střelecká impotence byla ale zarážející. Buď trefovali vedle nebo vše pochytal Michal Puš. Ten nakonec vychytal svoji jedenáctou nulu, což je zatím mimořádný rekord v krajském přeboru. Závěrečné minuty patřily znovu Jičínu. V 83.min. po gólovém individuálním průniku Voldána kopal Jičín pouze roh. Gólová paráda přišla až v 88.min. Kraus se prodral po pravé straně útoku, našel výhodně postaveného Michala Milera a bylo to 3:0. Jičín pochválíme. Na fotbal se nechalo dívat. Uplatnil se Pavel Kraus, Puš vychytal jedenáctou nulu, výkonnostně jde nahoru Jakub Ulvr plus celá obrana, chválíme výkon Michala Milera i Michala Voldána.

S e s t a v a : Puš - Kubíček, Řeháček (84.Mészáros M), Ulvr, Drusan - Miler, Gaubmann, Haken T, Kocourek (66.Veg J.) - Kraus, Voldán.