So 22.3. 18. kolo KP mužů: SK Jičín - FC Spartak Rychnov n. K. 1:0 (0:0)

branka: Drusan - referát ze zápasu

Domácí jarní premiéra s tříbodovým ziskem     Rozhodl Honza Drusan     Desátá Pušova vychytaná nula     Od 15.září 2013 Jičín neprohrál     Za týden opět doma s Lázněmi Bělohrad (S0-16,00)

Běžela třetí minuta utkání a domácí Matěj Mészáros měl jasnou brankovou příležitost. Hostující gólman Lesák likvidoval. Za minutu nato měli hosté podobnou příležitost, byl z toho jenom roh. Tyto dva fotbalové momenty daly ráz prvnímu poločasu. Hrálo se s otevřeným hledím nahoru dolu. Šance se střídaly na obou stranách. Soupeř se představil jako kvalitní mužstvo, které ví co hraje. V 10.min. zachránil domácí brankář Puš, ve 12.min. prováhal Mészáros po pasu Hakena dobrou příležitost Jičína. V dalších minutách měl šanci na gól jak domácí Marek Kocourek, tak hostující Roman Zajíček. První dějství skončilo bez branek a bylo jasné, kdo dá gól, asi vyhraje. Podařilo se to Jičínu. Ve 47.min. zamířil do horního růžku Lasákovy branky z trestného kopu Honza Drusan a bylo to 1:0 pro domácí. Tento moment hosty zaskočil. Rázem se vytratila jejich útočná aktivita, naopak domácí povzbuzeni vedoucí brankou ovládli hru a diktovali vývoj utkání. Do konce zápasu tahal Rychnov za kratší konec. Jičín si vynutil územní převahu, zahrával množství standardních situací, pojistka na tři body v podobě druhé branky přesto nepřicházela. Hosté mohou děkoval brankáři Lesákovi, že se skóre utkání ve prospěch Jičína neměnilo. Přesto, že ve druhé části hry branka nepadla, oceňme výkon domácích. V brance Michal Puš vychytal desátou nulu, obrana hrála na jedničku, v záloze to sice občas zaskřípalo, ale výkon kapitána Aleše Gaubmanna byl parádní. Za svúj výkon by si v 89.min. v krásné brankové pozici zasloužil skórovat, ale výborný Lesák byl proti. Útok měl být důraznější, hlavně v úvodu utkání. Přesto jičínský divák odcházel spokojený. Radoval se nejen ze zisku tří bodů, ale i z předvedené hry obou mužstev. Navíc bylo utkání korektní a mimořádně slušné.

S e s t a v a: Puš - Kubíček, Řeháček, Ulvr, Drusan - Miler (80. Javůrek), Gaubmann, Kocourek, Haken T. - Voldán (90.Mészáros Jakub), Mészáros Matěj (60.Veg J.)

Trenéři Jaroslav Matějka a Roman Mikolášek.

Rozhodčí Pešava Otakar z Třebechovic, diváků 110, ŽK 0:2 rohy 6:4.

23.03.2014 - 19:19:01 || kategorie muži A-zápasy