Ne 16.3. RMSK Cidlina Nový Bydžov - SK Jičín 2:2 (2:1)

branky: Haken T., vlastní - referát ze zápasu

Jarní premiéra s jednobodovým ziskem    Utkání rozdílných poločasů     Déšť a vítr na umělce v Chudoniích         V sobotu doma Rychnov n.Kn.

Příznivci kulatého nesmyslu se konečně dočkali. Po dlouhé zimní přestávce je tu opět mistrovský fotbal. Pomalu se rozbíhají i krajské soutěže. Druhý celek krajského přeboru zajížděl v prvním mistr. utkání na umělku v Chudonicích, kde mu byl soupeřem šestý celek krajského přeboru Nový Bydžov. Ten prokázal ve druhé části loňského podzimu výrazně zlepšenou výkonnost. Posledních pět utkání neokusil hořkost porážky. Za stálého deště a větru se hrál průměrný fotbal. Domácí začali lépe, jejich aktivita jim vydržela po celé první dějství. Do vedení šli hned v 11.min po standardní situaci, kdy při centru do šestnáctky byli hosté málo důrazní a balón skončil po střele Dítě v jičínské síti. V 19.min. po první fotbalovější akci, kdy dával Aleš Gaubmann prudkou přihrávku do vápna, kde osamocený Tomáš Haken nezaváhal a vyrovnal na 1:1. Ve 22.min.znovu při nedůslednosti hostů při bránění upravuje domácí nehlídaný Vincour na 2:1. Ve 25.min. mohli domácí své vedení pojistit, bydžovský útočník mířil v dobré pozici vedle Pušovy svatyně. Do druhého poločasu po přestávkové domluvě jičínských trenérů hosté zlepšili přihrávky, zvýšili aktivitu a bojovnost, vynutili si územní převahu. V 54.min. střelu Gaubmanna brankář Drugda s námahou vyrážel. Zapršelo o minutu později. Po sérii rohových kopů zahrávaných Honzou Drusanem přišel vlastní gól dezorientovaného domácího obránce. V 87.min. mohli dokonce hosté zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Akce Matěje Mészárose však skončila jen střelou vedle branky. Utkání končí zaslouženou dělbou bodů. Hosté byli lepší v prvním poločase, hosté ve druhém.

S e s t a v a : Puš - Kubíček, Řeháček, Ulvr, Drusan - Veg J. (59.Kocourek), Gaubmann, Haken T, Miler (84.Javůrek) - Voldán, Mészáros M.

Trenéři Jaroslav Matějka a Roman Mikolášek.

Rozhodčí Petr Buchta z Jaroměře, 30 diváků, ŽK1:4 , ČK 1:0 (87. Vincour)

Názory trenérů Matějky a Mikoláška:
Málo kvalitní fotbal, který byl ovlivněn i počasím. V prvním poločase domácí o branku lepší, ve druhém jsme vyrovnali a s bodem musíme být spokojeni.

17.03.2014 - 18:31:44 || kategorie muži A-zápasy