So 19.10. 11.kolo KP mužů: SK Jičín - Olympia HK 4:0 (2:0)

branky: Haken T. 2, Vacek, Gaubmann - referát ze zápasu

Parádní fotbal v Jičíně    Výsledek asi nikdo nečekal    Pochvalme domácí    Pušova sedmá nula   Dvě červené pro Olympii    V neděli do Hořic

Nejsledovanější utkání krajského přeboru skončilo jasným vítězstvím domácích. Jičínští příznivci odcházeli maximálně spokojeni. Ptáte se proč ? Protože Jičín zahrál. Hrál fotbal, dával branky, vedoucí celek tabulky lehce znectil. Ale pozor. Hosté se především v úvodních minutách představili jako technický, běhavý, fotbalový celek, který ví, co hrát. Jičín se první čtvrthodinu hledal. Každý z diváků si říkal, dneska to nebude jednoduché. Přišla ale 17.min. Po levé straně se parádně uvolnil Michal Miler, předložil Tomáši Hakenovi a bylo to 1:0. Vzpruha pro domácí, šok pro hosty. Od tohoto momentu se hra vyrovnala, Jičín začal hrát, hosté zneklidněli. V závěru poločasu zasadil hostům těžký úder Michael Vacek. Z hranice šestnáctky z otočky vypálil projektil, který byl pro gólmana Moníka nechytatelný. 2:0 pro domácí, diváci aplaudovali a jde se na přestávku. Po ní, po pokynech domácích trenérů, hrál Jičín aktivněji, lépe se pohyboval, zpřesnil přihrávky a byl častěji před brankou soupeře. Výsledkem byla další branka v síti hostů. V 58.min. po parádním centru Honzy Drusana z trestného kopu zavěsil kapitán Aleš Gaubmann a je to 3:0. Jičín byl psychicky nahoře, ovládl hru a výsledkem byla už čtvrtá branka v síti hostů. Tu dával Tomáš Haken a byla znovu z kategorie parádních. To už vládla v hledišti i na hřišti euforie domácích. Hosté byli na ručník. V 76.min. kopali domácí penaltu. Šel na ni brankář Michal Puš. Nedal. Odpusťme mu to, asi i za to, že vychytal v sobotním utkání svoji sedmou nulu v soutěži. Závěr utkání soupeř nezvládl. Projevil se tak, jak ho v Jičíně známe z posledních let. Dvě červené pro Haupta a Trnku v 80. a 83.min. nemá smysl komentovat. Hlavní rozhodčí utkání zvládl, ať se to hostům líbí, či nikoli. Byl to nejlepší výkon Jičína v soutěži. Pochvalme všechny, vyzdvihněme přesto výkon mladíků, jako je Kubíček, Ulvr, Veg, Miler i rutinní výkon Puše, Řeháčka, Gaumanna, Vacka.

S e s t a v a : Puš - Kubíček, Řeháček, Ulvr, Drusan- Haken T, Veg Jakub, Gaubmann, Bucek - Vacek (83.Hejtmánek), Miler

Trenéři Matějka a Mikolášek.

Rozhodčí ing.Petr Vítek z Nového Města n.M., diváků 120, ŽK 3:5, ČK 0:2 (80. Haupt, 83. Trnka), rohy 3:2.

20.10.2013 - 07:05:23 || kategorie muži A-zápasy