So 12.10. 10.kolo KP mužů: Chlumec n. C. - SK Jičín 0:2 (0:0)

branky: Vacek 2 - referát ze zápasu

Příjemné body ze hřiště nováčka    Dvoubrankový návrat Michaela Vacka    Obrana znovu na jedničku    Už šestá Pušova vychytaná nula

Po vyloučení nastoupil Michael Vacek a hned to bylo znát. Dal dva góly a nebylo co řešit. Vstřelit branky, které Jičínu v předchozích utkáních chyběly. A to ještě stále pro zranění chybí nejlepší střelec Matěj Mészáros. Utkání s nováčkem na jeho hřišti nejsou nikdy jednoduchá. I Chlumec se snažil, měl po většinu utkání více ze hry, ale vstřelit branku mu tentokrát nebylo souzeno. V prvním poločase měli ke vstřelení branky blíže hosté. Ve 30. min. vyráží s námahou domácí brankář trestný kop Tomáše Hakena, za chvíli nato po uvolnění Vacka a jeho následném centru hlavičkuje v největší šanci prvního poločasu Tomáš Ulvr těsně nad. Jasnou brankovou příležitost ke skórování měl i Chlumec, ale sólový nájezd domácího hráče bravurně likviduje Puš. Ve druhém dějství se v 50. min. brankově ještě Vacek neprosadil, když trefil jen gólmana střelou do středu branky. Vše si vynahradil v 60. min., když prošel kolem třech hráčů na hranici šestnáctky a umístěnou střelou k tyči nedal domácímu brankáři Kukalovi šanci. Domácí od tohoto momentu vrhají všechny síly do útoku, výsledkem jejich snažení je ale pouze řada rohů a standardních situací, které ale pozorná jičínská obrana likviduje. Pojistka na tři body přichází až v nastavení, kdy se opět prosadil Vacek, který vystihl kličku domácího brankáře a do prázdné branky zvyšuje na 0:2.

S e s ta v a : Puš - Kubíček, Řeháček, Ulvr, Drásán - Gaubmann, Haken T, Bucek (68.Veg T.), Veg J. (81.Kořínek) - Vacek, Miler.

Trenéři Matějka a Mikolášek.

Rozhodčí Čejchan Ondřej z Červeného Kostelce, diváků 150, ŽK 5:4, ČK 1:0 (82.Jelínek), rohy10:4.

Názory jičínských trenérů J.Matějky a R.Mikoláška:
První poločas se odehrál převážně ve středu hřiště s minimem šancí na obou stranách. Za zmínku stojí jen šance Ulvra a sólový nájezd domácího hráče, který parádně likviduje Puš. Ve druhém poločase se naplno projevila zkušenost našeho útočníka Vacka, který po třízápasové absenci z důvodů disciplinárního trestu zaznamenal obě trefy našeho týmu.

13.10.2013 - 10:13:47 || kategorie muži A-zápasy