Ne 1.9. 4.kolo KP mužů: TJ Lázně Bělohrad - SK Jičín 2:3 (1:0)

branky: Hošek, Meszaros, Gaubmann - referát ze zápasu

Jičín v okresním derby vyloupil Bažantnici   Ze 2:0 na 2:3   Premiéra Jakuba Vega    Výborná brejková produktivita    Pochvalme celý jičínský kolektiv    V sobotu doma vedoucí celek tabulky SK Týniště n.O.

Okresní derby začali domácí aktivně, byli po celý první poločas lepším celkem. Po zásluze šli také ve 24.min.Rycheckým do vedení. Navíc měl domácí Berger ve 38.min. jasnou gólovou na navýšení skóre utkání. Jičín v prvním dějství tahal za kratší konec. Střela Vacka ve 39.min. těsně nad byla jen slabým odvarem. I úvod druhého poločasu vyšel lépe domácím. Po parádní kombinaci zvýšil Berger už na 2:0 a s Jičínem to vypadalo zle nedobře. Ve 49.min. střídající jičínský Hošek pěknou ranou prostřelil gólmana a snížil na 2:1. Hostům narostla křídla, domácí byli zaskočeni. Vyrovnání přišlo v 62.min, kdy po pěkné spolupráci tří jičínských hráčů skóroval zatím nejlepší střelec hostů Matěj Mészáros a srovnal na 2:2. Brankář Puš v následujících minutách třemi výbornými zákroky své mužstvo podržel, zvláště při standardních situacích. Údernost domácích ve druhé části hry přece jenom opadla. V 73. hostující Vacek trefil břevno a to mělo být varováním pro domácí. Nepoučili se. Dvě minuty před koncem zahrával Jičín zprava trestný kop. Balón nakopl Drusan, Gaubmann šikovně tečoval a na ukazateli skóre rázem svítí 2:3. Klobouk dolů před Jičínem. Z 2:0 na 2:3. Zajímavé a dramatické derby končí. Před početnou diváckou kulisou mělo utkání dobrou fotbalovou úroveň a muselo se líbit. Domácí sahali po třech bodech, vedli už 2:0, fotbalová štěstěna se k nim nakonec otočila zády. Jičín za zlepšený výkon ve druhém dějství a výbornou produktivitu si vítězství zasloužil.

S e s t a v a : Puš - Kubíček, Řeháček, Gaubmann, Drásán - Veg J., Haken T. (46.Hošek), Veg T, Bucek - Vacek (90.Klaban), Mészáros (66.Voldán).

Trenéři Matějka a Mikolášek.

Rozhodčí Pavel Štěpánek z Chrudimi, 350 diváků, ŽK 4:2 rohy 10:6

Vyjádření trenérů :
V prvním poločase byli domácí lepším celkem a zaslouženě ho vyhráli.. Po poločasové domluvě v kabině jsme do druhého poločasu šli s odhodláním zlepšit hru a poprat se o výsledek. Přes obdrženou branku hned v 46.min se nám to podařilo a třemi brankami jsme zápas otočili. V dresu SK jsme přivítali nového hráče Jakuba Vega ze Semil, roč. 91, bratra Tomáše Vega, který přichází do našeho celku na hostování.

02.09.2013 - 06:30:07 || kategorie muži A-zápasy