15.kolo KP mužů: SK Jičín - TJ Dobruška 3:0 (1:0)

branky: Meszaros 2, Gaubmann PK - referát ze zápasu

I po čtyřech kolech bez porážky    U všeho byl Matěj Mészáros   Druhá Pušova vychytaná nula   V neděli na derby do Lázní Bělohradu

Ve vloženém patnáctém kole hostil SK Jičín nováčka soutěže, který doposud získal pouhý jediný bod v soutěži. Hned úvod utkání byl zajímavý. Nejprve ve 3.min střela z dálky vypadla brankáři Malému, za minutu nato, jak se později ukázalo, měli největší šanci utkání hosté. Po hrubce jičínských zadáků se do brankové příležitosti dostal hostující Hašek, ale zahodil. Další minuty byly ve znamení sice stálé převahy domácích,ale zároveň jejich nepřesné kombinace a rozhárané hry. Hosté hráli s otevřeným hledím, snažili se být útoční, ale chybělo jim zakončení. Zajímavá branková situace přišla až ve 27.min. Tomáš Bucek zleva parádně odcentroval, Vacek snad z brankové čáry netrefil. Jasná gólovka. Jičín si to vynahradil po půlhodině hry. Matěj Mészáros zamířil nečekanou střelou do pravého dolního rohu hostující svatyně, překvapil gólmana hostů a Jičín šel do vedení. Začátek druhého poločasu vyšel domácím. Ve 46.min. po akci Bucka zleva byl v trestném území faulován Mészáros. Penaltu bezpečně proměnil kapitán Aleš Gaubmann a bylo to 2:0. Od tohoto momentu Jičín kontroloval hru, hosté neměli fotbalovou sílu, aby s výsledkem něco udělali. Za celý druhý poločas vyslali na Puše pouze jedinou přímou střelu a to až kapitánem Mikušíkem v 81.min. Šance byly pouze na straně domácích. V 59.min. po rohovém kopu hlavičkoval Jarda Řeháček do břevna, v 66.min. po několika brankových pozicích nakonec doklepl znovu Mészáros a bylo to 3:0. V 73.min. Buckovu střelu zleva vyrážel Malý. Úplný závěr utkání se mohl stát střeleckým triumfem střídajícího Marka Kocourka. Třikrát utekl svému obránci, ale v rozhodujících momentech hostující gólman nedovolil skórovat. Utkání končí jasným vítězstvím domácích. Jičín se posunul na druhé místo v tabulce a v neděli ho čeká, určitě před zaplněnou Bažantnicí, okresní derby v Lázních Bělohradě. Přijeďte povzbudit!

S e s t a v a : Puš - Kubíček, Řeháček, Gaubmann, Drusan - Hejtmánek (53.Kocourek), Veg, Haken (71.Horáček), Bucek - Vacek (66.Voldán), Mészáros (82.Klaban).