Ne 25.8. 3.kolo KP mužů: FC Spartak Rychnov n. K. - SK Jičín 1:2 (0:2)

branky: Vacek, Meszaros - referát ze zápasu

Cenné vítězství na hřišti soupeře   Výborný výkon Michala Puše v brance   Premiéra dorostence Tomáše Klabana   Ve středu 28. 8. v 17,30 doma TJ Dobruška v předehrávce 15.kola.

Už na jaře minulého soutěžního ročníku prokazoval Rychnov n.K. zlepšenou výkonnost. Podzimní úvodní vítězství 1:4 v Novém Bydžově dalo tušit, že výkonnost Rychnova, pod vedením trenéra Jana Chasáka, půjde nahoru. Nejdříve je ale přibrzdil v Bažantnici ve druhém kole Bělohrad (2:1) a v neděli je v domácí premiéře připravil o tři body Jičín. Stalo se tak především zásluhou výkonu SK v prvním poločase. Hned v 15.min. po chybě domácí defenzívy trefuje v první šanci Vacek tyč. Ve 22.min. po přistrčení od Kocourka trefuje Veg krásnou ranou břevno a odražený míč hlavičkuje Vacek do sítě. 0:1 pro Jičín. Hned v následující minutě má brankovou šanci Kocourek, ale domácí brankář vyřešil. První vážnější příležitost měli domácí až ve 36.min., střela končí vedle. Ve 41.min. po pěkné přihrávce Vacka za obranu zvyšuje Mészáros na 0:2. Druhé dějství začalo náporem domácích. Hned ve 47.min. z první akce dostává za jičínskou obranu balón Počtýnský a snižuje na 1:2. V 50.min. Vacek z rychlého protiútoku trefuje do břevna. Rozhodující moment utkání přišel v 60.min. Soupeř zahrával tři rohové kopy v řadě, které všechny vychytal brankář Puš. V následujících minutách tlak soupeře sílil, brejkové situace hostů byly platonické. Strach o vítězství trval až do poslední minuty utkání. Nakonec vše dobře dopadlo a tři body putují do Řáholce.

S e s t a v a : Puš - Kubíček (84.Klaban), Řeháček, Gaubmann, Drusan - Kocourek (46.Horáček), Haken T, Veg, Bucek - Mészáros (72.Hejtmánek), Vacek

Trenéři Matějka a Mikolášek.

Rozhodčí Petr Vítek z Nového Města n.M.,diváků 120, ŽK 2:0. rohy 3:6.

Názory trenérů:
Od začátku utkání probíhal na hřišti taktický boj. V něm jsme měli první poločas navrch a zaslouženě se ujali dvoubrankového vedení, když jsme ještě trefili tyčku domácí svatyně. Vstup do druhého poločasu nám nevyšel a soupeři jsme umožnili snížit. Soupeři narostlo sebevědomí a celý druhý poločas byl lepší. Při jeho nebezpečných standardních situacích nás podržel brankář Michal Puš. Protože se nám z žádného protiútoku nepodařilo vstřelit pojišťovací branku, strachovali jsme se do konce utkání o vítězství.

26.08.2013 - 17:29:42 || kategorie muži A-zápasy