So 10.8. 1.kolo KP mužů: SK Sparta Úpice - SK Jičín 2:2 (1:0)

branky: Řeháček, Gaubmann - referát ze zápasu

Zisk nebo ztráta? Vyrovnání přišlo ve třetí minutě nastavení Nadšeně bojující nováček V sobotu doma favorit soutěže RMSK Nový Bydžov

Jet první mistrovské utkání na hřiště nováčka soutěže, není nikdy jednoduché. Ať je to v kterékoli soutěži. Ten přidá většinou něco navíc a chce svým příznivcům dokázat, že do dané soutěže výkonnostně patří. Nejinak tomu bylo i v Úpici. Od první minuty byli domácí aktivnější a hned v sedmé minutě po chybě hostujícího hráče na půlce hřiště šli do vedení brankou Wintera. Další útoky se valily na jičínskou branku. Ve 35.min. měli další vyloženou příležitost, ale bez efektu. Ve 41. min. se ke slovu dostali také jičínští, Vacek v dobré brankové příležitosti přestřelil. V úvodu druhé části hry hosté hru vyrovnali, otupili nováčkovské nadšení domácích a v 51.min. po rohovém kopu a skrumáži před brankou domácích Jarda Řeháček vyrovnal na 1:1. Za další tři minuty šli ale znovu do vedení domácí. Na zadní tyč hlavičkoval Vaněček a bylo to 2:1. Domácí hnáni za vítězstvím dvěstěpadesáti hlasivkami domácích diváků, byli při chuti. V 60.min. likvidoval Puš v jičínské brance jasnou šanci úpických. Poslední třetina zápasu patřila přesto hostům. V 64.min. vychytal Vacka v dobré pozici domácí gólman. Štěstí se na hosty usmálo až v nastaveném čase. V 93.min. po posledním rohovém kopu, kdy ve vápně domácích bylo všech 22 hráčů, Aleš Gaubmann vyrovnává. Zároveň rozhodčí Petr Buchta ukončuje v bouřlivé atmosféře utkání. Zda je bod ziskem nebo ztrátou ukáže až další průběh soutěže.

S e s t a v a : Puš - Gaubmann, Řeháček, Ulvr, Drusan - Bucek, Haken T, Veg (71.Horáček), Kocourek (56.Voldán) - Vacek, Miler

Trenéři Matějka a Mikolášek.

Rozhodčí Petr Buchta z Jaroměře, 250 diváků, ŽK 2:2, rohy 4:8.

Vyjádření jičínských trenérů:
Domácí byli na zápas po všech stránkách velice dobře připraveni. Utkání jsme si komplikovali spoustou zbytečných chyb. Vyrovnat se nám šťastně podařilo v 93.min., kdy jsme domácí potrestali za zdržovací taktiku. Rozhodčí nepodlehli domácí bouřlivé atmosféře. Kromě neodpískané ruky ve vápně domácích, odřídili utkání velice kvalitně.

11.08.2013 - 19:00:12 || kategorie muži A-zápasy