St 8.5. 16. kolo KP mužů: RMSK Cidlina Nový Bydžov B - SK Jičín 6:1 (3:1)

branka: Vacek z PK - referát ze zápasu

Ostudná porážka v Novém Bydžově             Za poslední tři zápasy 13 obdržených branek      V neděli okresní derby v Lázních Bělohradě

K dohrávanému prvnímu jarnímu kolu krajského přeboru zajížděli jičínští fotbalisté na hřiště divizní rezervy Nového Bydžova. Divize nehrála a tak měli domácí trenéři k dispozici široký hráčský kádr kvalitních fotbalistů. Z A mužstva využili ale pouze minimum. Samotný kádr juniorky bohatě domácím stačil, aby uštědřil Jičínu další krutou porážku. V posledních třech utkáních dostal Jičín 13 gólů ! A to nebývalo. Naopak. Důsledná defenzíva byla v úvodu soutěže ozdobou. Naopak domácí právě z důsledné defenzívy vycházeli a jejich brejky v pohybu na jeden dotek byly smrtící. Hned v 16.min. střílel domácí Bastin, míč se odrazil od tyče a bylo to 1:0. Ve 21. min. opět po rychlé kombinaci na jeden dotek dává znovu Bastin na 2:0. Ve 36. min. další únik po jičínské levé straně a Vaníček zvyšuje na 3:0. A bylo rozhodnuto. Hosté ve 39.min.po faulu na Milera snížili Vackem z pokutového kopu na 3:1 a stanovili tak účet prvního poločasu. Ten druhý byl kopií prvního. V jeho úvodu mohl sice Ulvr hlavou po rohu Bucka korigovat, ale netrefil. Naopak domácí pokračovali v pohledných akcích a dále navyšovali skóre utkání. V 59. min. po nepovedeném ofsajd systému hostů zvýšil Dítě na 4:1. Za deset minut na to už svítilo na ukazateli skóre 5:1. Střídající Novák skóroval hlavou. V 74.min. vypíjejí hosté kalich hořkosti až do dna. Vaníček upravuje na konečných 6:1 a podtrhuje jičínskou ostudu. Snad jediným kladem je třináctá branka Michaela Vacka a jeho další posun v tabulce krajských kanonýrů.

S e s t a v a : Puš - Drusan (46.Hošek), Ulvr, Řeháček, Gaubmann - Vích, Haken T, Gaubmann, Škopán, Bucek - Vacek (74.Horáček), Miler

Trenéři Matějka a Mikolášek.

Rozhodčí Miroslav Filip z Rychnova n.Kn., 75 diváků, ŽK 3:1.

Vyjádření trenérů:
Marně jsme mysleli, že nás fotbalově nakopne vítězství ve Dvoře Králové. Propadli jsme ve všech herních činnostech a soupeř nás potrestal krásnými góly. Nejvíce mrzí chyby v defenzívě, která byla v minulosti naší předností.

09.05.2013 - 21:21:55 || kategorie muži A-zápasy