Ne 5.5. 24. kolo KP mužů: Dvůr Králové B - SK Jičín A 2:3 (1:1)

branky: Haken T. 2, Vacek - referát ze zápasu

Ještě v 88. min. hosté prohrávali Více těší tři body, než předvedená hra     Hezké góly Tomáše Hakena      Další zápas znovu ven - Nový Bydžov B

SK Jičín prochází nepříjemnou sérií čtyř utkání na hřištích soupeře. V prvním v Hořicích jičínští propadli a z Gothardu si odvezli ostudnou porážku 5:2. V tom druhém chtěli rezervě divizního Dvora vrátit podzimní nepříjemnou porážku na domácím hřišti 1:2. Nakonec se to podařilo, ale vítězství se nerodilo jednoduše. První dějství bylo opticky vyrovnané, útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Ve 12. min. mohl otevřít skóre Jezbera, šel sám proti gólmanovi, byl z toho jenom roh. Ve 20.min. mohli jít do vedení domácí. Po rohovém kopu vykopával Puš z brankové čáry. Domácí se dočkali o sedm minut později. Po závaru v trestném území a vykuleném balónu na hranici šestnáctky končí umístěná střela Macka v jičínské síti. Ve 35. min. po krásném individuálním průniku Tomáše Hakena Jičín srovnává na 1:1. Tímto skóre končí poločas. Ten druhý byl opticky kopií prvního, hrál se průměrný fotbal. V 79. min. zahráli domácí trestný kop na zadní tyč a Hruška hlavou posílá domácí do vedení. Pro jičínské velká nepříjemnost. Hosté se nevzdávají a nadechují se k závěrečnému náporu. Nejprve v 84. min po pěkné kombinaci nastřeluje Vacek tyč. Posledních pět minut utkání posílají trenéři na hrot útoku Řeháčka, což se vyplatilo. V 89. min. po hlavičce právě Jardy Řeháčka Vacek vyrovnává. A to nebylo všechno. V 90. min. po rychle rozehraném autovém vhazování Buckem přihrává ve vápně soupeře Miler Hakenovi, který s přehledem skóruje a stanovuje konečnou podobu výsledku utkání. Jičín vítězí 2:3 a odváží z města safari cenné tři body.

S es tav a: Puš - Drusan, Ulvr, Řeháček, Gaubmann -Vích (53. Bucek), Škopán, Haken T, Jezbera(70. Hošek) - Horáček (68. Miler), Vacek. Trenéři Mikolášek a Matějka.

Rozhodčí Buchta Petr Jaroměř, ŽK 3:1, rohy 8:8, diváků 120.

Názory trenérů :
Se ziskem tří bodů jsme spokojeni, horší je to s předvedenou hrou, která se nám již druhý zápas nedaří. Domácí vedli ještě v 88.min. a měli i více ze hry, po našich rychlých akcích jsme však utkání otočili a zvítězili. Doufáme, že toto vítězství nám pomůže a vrátíme se k bojovnosti a předváděné hře z počátku sezóny.

06.05.2013 - 20:36:14 || kategorie muži A-zápasy