So 13.4. 21. kolo KP mužů: SK Jičín A - Olympia HK 2:0 (1:0)

branky: Vacek, Horáček - referát ze zápasu

Jičín stále na vítězné vlně      Čtyři zápasy 12 bodů     Pušova čtvrtá vychytaná nula         Znovu nevychovaná Olympia         Příští týden na hřiště lídra z Trutnova

Po podzimním debaklu 6:0 na Olympii byli všichni příznivci SK Jičín zvědavi, jak se domácím podaří tuto ostudnou porážku svému soupeři oplatit. Podařilo se, sice ne o tolik, ale zaslouženě. Hned ve 3.min. utekl Vacek všem a zasunul. 1:0 pro Jičín a povzbuzení pro domácí. Ti byli v dalších minutách lepším celkem, měli i více brankových příležitostí. Ve 12.min. šla střela Gaubmanna těsně vedle, v 18.min. prověřil postřeh hostujícího gólmana Moníka znovu aktivní Vacek. Parádní byla střela Vícha ve 23.min., která jen o centimetry minula branku Olympie. Hosté toho v prvním dějství mnoho nepředvedli. Tu druhou začali aktivněji, ale znovu bez brankového efektu. Nejblíže k brance měli v 64.min., kdy po přetaženém rohu v dobré pozici nezakončil kapitán Mařas. Se střelou Bucka z dálky si hostující gólman Moník v 69. min.poradil. Celkově ve druhém poločase upadla hra do průměru, někdy i hůře. Domácí drželi jednobrankové vedení, hosté se zaměřili na stálou kritiku rozhodčích. Zvláště jejich lavička nebyla výchovným příkladem pro hráče. Tak ale známe Olympii v Jičíně téměř pokaždé. V závěru hráli hosté vabank, chtěli alespoň vyrovnat. Domácí spoléhali na brejky. V 83.min. měl hostující Hruška jasnou šanci, ale nezakončil. V domácím celku měli blízko ke vstřelení gólu jak Vacek (80.min), tak Ulvr (85.min.). Pojistku na tři body nakonec zajistil střídající Horáček, který v 91.min. zleva utekl prořídlé hostují obraně a zvýšil na 2:0. Hosté porážku neunesli a po závěrečném hvizdu rozhodčího se chovali jejich hráči, vedení i fanoušci nevhodně a krajně nesportovně. Pochvalme Jičín za první čtyři utkání jara. Plný bodový zisk skóre 10:0 a Pušova 4x vychytaná nula. Kluci, jen tak dál.

S e s t a v a : Puš - Gaubmann, Řeháček, Ulvr, Drusan- Hošek (62.Miler), Škopán, Haken T, Bucek - Vích (87.Kocourek), Vacek (89.Horáček).

Trenéři Mikolášek a Matějka.

Rozhodčí Schmeiser Kamil z Dolní Rovně, 100 diváků, ŽK 1:4, rohy 7:3.

Vyjádření jičínských trenérů :
Velice těžké utkání, které nám usnadnila branka již v třetí minutě zápasu. Následně na hřišti nebyl vidět nějaký pohledný fotbal, ale tuhý boj o každý metr, bez větších šancí na obou stranách. Přesto si myslíme, že jsme v prvním poločase byli o něco lepším celkem a zaslouženě jsme ho vyhráli. V druhém poločase nás soupeř zatlačil, naší výbornou defenzívou však neprošel a tak rozhodnutí přinesla až devadesátá minuta, kdy P. Horáček obešel i golmana a stanovil konečný výsledek. Na dnešku nás pouze mrzí sprosté vystupování hostující lavičky od začátku až do konce zápasu a to jak k nám, tak i ke trojici rozhodčích, včetně nepodání ruky po ukončení zápasu. Tomuto chování vlastní lavičky podlehli i hráči Olympie a při odchodu z kabiny po zápase zapomněli vypnout veškeré kohoutky s tekoucí vodou, takže zapříčinili vyplavení kabiny.

14.04.2013 - 11:02:26 || kategorie muži A-zápasy