So 30.3. 19. kolo KP mužů: SK Jičín A - SK Týniště n. O. 3:0 (1:0)

branky: Řeháček, Gaubmann, Vacek - referát ze zápasu

Zasloužené vítězství po dobrém výkonu       Branka i výborný výkon Jardy Řeháčka
Soupeř poločas o deseti        Za dva týdny doma silná Olympie HK

Ve druhém jarním mistrovském utkání na jičínské umělce se střetla dvě kvalitní mužstva krajského přeboru, která chtěla hrát fotbal. I proto měl zápas svoji kvalitu. V prvním poločase se hrálo více ve středu hřiště, přesto ke vstřelení branky měli blíže domácí. Ti hráli výrazně lépe, než v prvním utkání jara s Rychnovem n.K. Měli několik slibných situací před brankou hostů, ale branky se dlouhé minuty nedočkali. V poslední pětiminutovce prvního dějství se ale děly věci. Nejprve byl ve 41.min. vyloučen po druhé žluté kartě hostující Jan Hunal a ve 43. min. po centru a parádní hlavičce Vacka dorazil kolenem Jarda Řeháček na 1:0. Druhý poločas, kdy hráli hosté o deseti ovládl hru Jičín. Hosté měli nejblíže k brance až v 80.min., kdy trefili břevno jičínské svatyně. To domácí měli od začátku druhého poločasu výraznou převahu i množství brankových příležitostí. Hned ve 46.min. po dvou rohových kopech a závarech před brankou hostů visel gól ve vzduchu. V 51.min. měl jasnou šanci po přihrávce Tomáše Hakena Lukáš Jezbera, ale nedal. Po centru Aleše Gaubmanna v 58.min. nikdo nedorazil. Domácí kapitán si vše vynahradil v 65.min., kdy zvýšil stav utkání na 2:0 a tím zajistil pojistku na tři body pro domácí. Ti měli další příležitosti. V 69.min. dával střídající Michal Miler hlavou nad. V 70.min utekl všem Tomáš Bucek, ale v tísni nezakončil. V 74.min po jeho parádní přihrávce nezaváhal Michael Vacek a bylo to 3:0. Třešničkou na dortu mohla být šikovná střela Michala Milera v 86.min., ale ta orazítkovala pouze tyč Marčišinovy svatyně. Domácí podali celkově kvalitní výkon, který se musel stovce diváků líbit a byl o třídu lepší, než jejich první představení.

S e s t a v a : Puš - Haken L. (62.Bucek), Řeháček, Ulvr, Drusan - Gaubmann, Škopán, Haken T., Vích - Vacek (77.Kocourek), Jezbera (58.Miler)