4.9. 5. kolo divize mužů Letohrad - SK Jičín 5:0 (4:0)

referát ze zápasu

Venku znovu bez bodu i bez gólu     Vysoká porážka po individuálních chybách      Za 28.minut 3:0      Jičínští se snažili, ale bez brankového efektu

Jičínští věděli, co je asi v Letohradě čeká. Domácí jsou zkušeným celkem, který má za sebou před nedávnem tři roky v ČFL. To, že dokázali před týdnem vyhrát v Nové Pace a ve středu vyřadil z Poháru ČMFS druholigovou Čáslav, jednoznačně naznačuje jejich kvality. Úvod utkání začali přesto hosté sympaticky. Ve 3.min. se po levé straně uvolnil Vích, v gólové  pozici vystřelil, střela však mířila po zemi těsně vedle. Další minuty i díky hrubkám hostů, patřily soupeři. Už v 9.min měl domácí Semerák jasnou gólovku, mířil také vedle. Uhodilo ve 13.min. Jičínský obránce ve snaze zahrát malou domů školácky upadl, míč zůstal volný, trefil ho přesně Kail a domácí vedli. To je uklidnilo a začali ovládat hru. Zvláště rychlost a pohyblivost soupeře dělala hostům starosti. Ve 20.min. zahrávali z levé strany trestný kop, jičínští odhlavičkovali pouze k nekrytému kapitánovi Semerákovi na malém vápně a bylo to 2:0. A když se ve 28. min. trefil nekrytý Bíro z velké dálky přesně do horního rohu a zvýšil na 3:0, bylo rozhodnuto. Navíc ve 37.min. trefil domácí Kuželka bombou znovu ze střední vzdálenosti břevno Pušovy svatyně. Pohromu pro hosty dovršila poslední minuta prvního poločasu. V ní zvýšil šikovný Semerák už na 4:0. A co druhý poločas ? Pro domácí je to jasné. S takovým náskokem už přece nemohou s nováčkem prohrát. A hosté? Jim bylo také jasné, jak na tom jsou. O to sympatičtější bylo, že se snažili i za tak nepříznivého stavu hrát fotbal. Snažili se hrát s otevřeným hledím, útočně aktivně. Končili však většinou na hranici šestnáctky. Spoléhali i na standardky, ale ani z nich nezapršelo. Domácí při otevřené a trochu naivní obranné hře hostů měli další příležitosti. Z několika jasných proměnili pouze jedinou. V 56.min. zvýšil Kuželka na 5:0. Ale Brendl i Nadrchal se asi při neproměnění svých loženek hodně červenali. Hosté mohli vstřelit alespoň čestný úspěch v poslední minutě. Hlavičku Matějky s efektem chytil brankář Kykal.

Sestava: Puš-Malý, Macháček, Řeháček, Votrubech - Horčičko (68. Pivrnec), Gaubmann, Mikolášek, Vích (64. Hůlka) - Matějka, Michálek (79.Jedounek)

Trenéři Mikolášek a Matějka, ved. mužstva Bryscejn.

05.09.2010 - 21:21:10 || kategorie muži A-zápasy