So 22.9. 7. kolo KP mužů SK Jičín - Trutnov 2:2 (0:1)

branky: Vacek, Bucek - referát ze zápasu + foto

Vydřený bod pro domácí      Soupeř vedl 0:2, domácí nakonec vydolovali bod      Standardky  pomohly domácím      Za týden v sobotu do Libčan

Po debaklu minulý týden na hradecké Olympii byl jičínský fanoušek zvědavý, v jakém světle se domácí ukáží v souboji s loňským divizionářem z města Krakonošova. Nutno hned v úvodu poznamenat, že soupeř byl kvalitní. Od první minuty působil fotbalově, dobře kombinoval, domácí přehrával, zvláště ve středové řadě. Do vedení šel ve 24.min., kdy jičínští ztratili zbytečně míč při rozehrávce a šikovný Čech po zemi k tyči dával na 0:1. I další minuty byly jasně pro hosty. Ti mohou jenom litovat neproměněných gólovek Kamitze ve 38.min. a Čecha ve 40.min., kdy Puš dvakrát parádně zachránil. I začátek druhého poločasu patřil hostům. Hned ve 48.min. zvýšil znovu Čech na 0:2 a nikdo z přítomných diváků v ten moment nevěřil v jakýkoli bodový zisk pro Jičín. Spíše bylo slyšet, jen abychom jich nedostali moc. Jičín ale bojoval. Přesto, že se mu hra fotbalově nedařila, dřel. Povzbuzením byla branka z penalty v 52.min., kterou faulovaný Vacek sám proměnil. Kontaktní gól byl povzbuzením. Přesto stále diktovali rytmus hry hosté, kteří měli další příležitosti, minimálně dvě gólové. Nedali ale nic a v závěru utkání při zoufalém náporu domácích přišel pro hosty trest. Trestný kop z pravé strany zatočil stříleným polovysokým centrem přes všechny bránící do branky Bucek a v 85. min. bylo srovnáno na 2:2. Do konce utkání se už skóre nezměnilo. Tentokrát pro Jičín určitě zisk. Soupeř byl sice kvalitní, ale svůj náskok prohospodařil. Štěstí se v sobotu za bojovného ducha přiklonilo k domácím.

S e s t a v a : Puš - Haken T, Řeháček, Gaubmann, Drásán -Kocourek (56.Zugar), Haken L, Škopán, Bucek - Horáček (65.Ulvr), Vacek.